Naga MarketsKurs funta umocni się do franka dzięki umowie Brexitowej - prognozuje Credit AgricoleAnalitycy Credit Agricole są zdania, że funt brytyjski jest niedowartościowany. Biorąc pod uwagę, transakcję handlową między Unią Europejską, a Wielką Brytanią, GBP powinien się umocnić w najbliższym czasie. Zdaniem analityków Credit Agricole, w para walutowa GBPCHF ma szasnę na wzrosty nawet w kierunku poziomu 1,25.

  • Kurs funta umocni się do franka?
  • Kurs GBP/CHF z perspektywą ruchu na 1,25
  • Umowa handlowa UE-UK umocni funta

Kurs funta do franka z perspektywą wzrostów

Analitycy Credit Argicole uważają, że umowa handlowa leży w najlepszym interesie zarówno UE, jak i Wielkiej Brytanii.

Te artykuły również Cię zainteresują
 – Naszym głównym argumentem za umocnieniem funta brytyjskiego, jest to, że Wielka Brytania i UE uzgodnią umowę o wolnym handlu – napisali analitycy w ostatniej notatce.

Patrząc technicznie na wykres GBPCHF na interwale dziennym, notowania odbiły się w ostatnim czasie od kluczowej strefy oporowej przy 1,2200. W tym miejscu w przeszłości wielokrotnie pojawiała się reakcja podaży, dlatego poziom ten pozostaje istotny w średnim terminie. Należy jednak zauważyć, że w przypadku każdego kolejnego testu może dojść do wybicia górą. Aktualnie notowania znajdują się jednak w rejonach wsparcia przy 1,1925, które również wynika z wcześniejszych reakcji cenowych.

Wykres GBPCHF
GBP/CHF interwał D1

Uważamy, że istnieje ryzyko, że Wielka Brytania i UE zgodzą się na tylko na częściowe porozumienie handlowe, skupiając się na tych kwestiach, w których obie strony mogą pójść na kompromis. Niemniej nawet częściowa transakcja Brexitowa może napędzać wzrost kursu funta brytyjskiego we wszystkich wobec innych walut, a zwłaszcza w stosunku do przeszacowanych i niskooprocentowanych walut, takich jak CHF – zauważa Credit Agricole CIB Research.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here