Klawisz z napisem GBP/USD na klawiaturze komputerowejKurs funta szterlinga podczas środowych notować umacnia się w stosunku do dolara amerykańskiego zgodnie z wczorajszymi oczekiwaniami. Notowania funta rosną w okolice poziomu 1.30700 co oznacza dalej ożywiony runek względem brytyjskiej waluty, z możliwością kontynuacji pozytywnego sentymentu. Jeśli tylko para GBP/USD pozytywnie przetestuje poziom wsparcia, wówczas oczekiwać się będzie dalszych wzrostów – a poziom określony został na kolejne istotne strefy. Przyjrzyjmy się wykresowi H1


Wczorajsza analiza wykresu GBP/USD – podobnie na wykresie H1, opiewała projekcję wzrostową z poziomów 1.29100 oraz poziomem docelowym dla pozycji długich określonych na strefie 1.30220. Ruch został w tym momencie wykonany bez większych przeszkód oraz korekt, co oznacza czysty, łatwy i zrealizowany już setup. W tym momencie sentyment pozytywny nadal się utrzymuje a potencjał dalszych wzrostów jest jak najbardziej prawdopodobny, dlatego warto przyjrzeć się aktualnej sytuacji po ówczesnym zrealizowaniu założenia.

Kurs funta umacnia się – GBP/USD na wykresie H1

Wykres podczas porannych notowań wykonuje niewielką w stosunku do wczorajszego impulsu wzrostowego korektę, która może być jedynie przystankiem przed dalszym wzrostem pary. Od funta szterlinga nadal oczekuje się umocnienia względem dolara amerykańskiego – tym razem z celem dla pozycji długich określonym na poziomie 1.31150. W tym momencie – lub od wsparcia, do którego para ma ledwie kilka pipsów – stanowi to kolejny potencjał zrealizowania scenariusza na około 90 pipsów. Jeśli para tylko pozytywnie przejdzie test wsaprcia wówczas pozycja obronna nie powinna przekraczać 20 pipsów, co automatycznie wygeneruje poziom potencjalnego zysku do ryzyka dla setupu wzrostowego na poziomie 3,5:1.

wykres GBPUSD H1 20.02.2019
GBPUSD H1 20.02.2019

Negacją ewentualnych, dalszych wzrostów będzie naturalnie przekroczenie poziomu wsparcia oznaczonego na powyższym wykresie. Wówczas, po przełamaniu układu wspierającego dalsze wzrosty wygeneruje to scenariusz spadkowy z celem 1.29400.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here