Notowania walut USD, EUR, GBP, JPYOd połowy 2017 roku kurs funta do euro (para walutowa EUR/GBP) przesuwa się w szerokiej konsolidacji liczącej 14 centów. Jej górne ograniczenie pokrywa się z okrągłym poziomem 0,90 oraz maksimami rysowanymi przez cenę na przełomie roku. Dolne wyznacza natomiast poziom 0,86 testowany w listopadzie i kwietniu. Funt umacnia się do europejskiej waluty zwiększając szansę na ponowne przetestowanie wspomnianej strefy.


EUR/GBP pod istotnym oporem, czy kurs funta czekają wzrosty?

Notowania euro do funta pod koniec miesiąca testowały najniższe poziomy od kwietnia zeszłego roku, po czym dynamicznie odbijały. W efekcie cena podeszła pod istotną strefę oporu wyznaczaną przez 50% zniesienia spadków rysowanych od września, poziom 0,8850 oraz wstęgę średnich ruchomych – szybszą 50-okresową EMA i wolniejszą 200-okresową EMA.

eur gbp 18 lutego 2019 r
Kurs euro do funta zatrzymał się pod istotnym oporem. Źródło: Tradingview.com

Kontakt z poziomem wywołał natychmiastową reakcję sprzedających, w efekcie czego kurs funta odrabia część strat i zdaniem analityków istnieje szansa na ponowne przetestowanie okolic 0,86.

GBP dobrze radzi sobie również w stosunku do dolara amerykańskiego. Po przetestowaniu miesięcznych minimów, cena rośnie drugi dzień z rzędu odrabiając w tym czasie 1,20%.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here