Kurs funta szterlinga rozpoczyna wykonywanie korekty wobec kursu amerykańskiego dolara podczas czwartkowej sesji handlowej. W tym momencie para GBP/USD oscyluje w okolicach ceny 1,24700 USD coraz to bardziej zbliżając się do lokalnej strefy oporu, która może jednak zostać dość szybko przebita. Mimo to jednak na parze nadal panuje tendencja spadkowa, czemu w tym wypadku raczej trudno się dziwić. Kurs funta szterlinga w ostatnim czasie to pasmo spadków – a każde podejście ku górze zwykle kończy się szybkim zejściem przy każdej okazji poruszania tematów Brexitu oraz dalszej misji Unii Europejskiej. Spójrzmy zatem na wykres pary GBP/USD z perspektywy nieco wyższego interwału czasowego – interwału H4. 


Kurs funta szterlinga z korektą spadków – para GBP/USD na wykresie H4

W tym momencie kurs funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara próbuje zaatakować górne ograniczenie obecnego ruchu wzrostowego – czyli strefę oporową, która znajduje się po cenie 1,24900 USD. Brakuje parze GBP/USD zatem ledwie parę chwil, aby dotrzeć do strefy. Pytanie jakie zadają sobie teraz inwestorzy walutowi to z całą pewnością dokąd jednak jest w stanie para dotrzeć przed dalszą kontynuacją spadków – bądź przynajmniej przed głębszym zejściem. Zdaje się, że takim poziomem może okazać się dopiero strefa 1.25400 USD, czyli poziom oddalony od obecnej ceny o 70 pipsów. Dopiero dotarcie do tego targetu powinno wywołać jakieś ponowne zawahanie ceny oraz możliwość rozegrania ponownie pozycji typu short.

Choć pierwsza strefa oporu wskazana został znacznie przed poziomem docelowym dla pozycji długich – to przejście jej może być jedynie formalnością, biorąc pod uwagę aktualnie panujący sentyment na parze GBP/USD. Dlatego warto raczej skupić się na dołączeniu do podejścia – i dopiero szukania pozycji krótkich.

wykres Kurs funta GBPUSD H4 18.07.2019
Kurs funta GBPUSD H4 18.07.2019
  • Od pary GBP/USD oczekuje się dalszego podejścia ku górze,
  • Celem dla pary może okazać się poziom 1.25400 USD,
  • Po dotarciu do celu oczekuje się dalszych spadków pary.

Funt popada w konsolidację

Funt szterling nadal pozostaje dokładnie w miejscu, gdzie pisana była poranna analiza. Widać, iż para GBP/USD na problem z przejściem obecnej strefy oporu – jednak nadal podtrzymywane jest założenie, które mówi o dotarciu do strefy 1,24540 USD – po czym wygenerowanie ruchu spadkowego zgodnie z obowiązującą tendencją spadkową.

wykres Kurs funta GBPUSD H4 18.07.2019 2
Kurs funta GBPUSD H4 18.07.2019 2

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here