Naga MarketsKolejny czwartek za nami, a wraz z nim miał miejsce kolejny odcinek Artystów Rynku. Spotkanie, które miało miejsce w studiu Comparic24.TV odbyło się w nienaruszonym jak dotąd składzie w postaci Jacka Brzeskiego z Polsat News w roli prowadzącego, oraz duetu z CMC Markets – Macieja Leściorza oraz Łukasza Wardyna.


Niepewność dot. Brexitu uderza bezpośrednio w kurs funta

Kurs funta nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Tylko od 6 maja br. osłabił się on wobec polskiego złotego o niemal 34 grosze (6,68 zł) z 5,0444 zł do 4,7074 zł raportowanego w minioną środę. Mimo, że od tego czasu obserwujemy wzrosty, wskutek których kurs funta wzrósł o ponad 3 grosze, to notowania pary walutowej GBPPLN w dalszym ciągu utrzymują się jednak poniżej pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej.

Parlament stara się zablokować twardy Brexit

– Te poziomy, na których teraz jesteśmy są bardzo ważne. Jeżeli te okolice 4,72 zł definitywnie by zostały złamane no to może dalej jeszcze ten trend spadkowy się pogłębić – zauważa Łukasz Wardyn z CMC Markets.

Jego zdaniem spadki kursu funta sś spowodowane m.in. dużymi obawami przed twardym Brexitem. Zaznacz on jednak, że wygląd na to, że jednak Parlament stara się zablokować potencjał nowego premiera, który mógłby ogłosić ten twardy Brexit, czy w ogóle jakiekolwiek wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej samodzielnie.

Jako ciekawostkę Łukasz Wardyn dodaje także, że pewne niezależne biuro statystyczno-ekonomiczne z Wielkiej Brytanii podało, że jeżeli pod koniec 2019 roku byłoby wyjście Wielkiej Brytanii i twardy Brexit, no to w 2020 roku PKB spadłby o 2 punktu procentowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFed obniży stopy procentowe już w lipcu! Prawdopodobieństwo takiego ruchu wynosi 100%
Następny artykułMPiT: Słabsze dane o sprzedaży detal. w czerwcu efektem czynników jednorazowych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here