Naga MarketsKurs funta traci przez brytyjski lockdown. Bank Anglii wprowadzi kolejne bodźce?Notowania funta nie radzą sobie najlepiej na początku tygodnia. Kurs osunął się dziś w okolice 1,2854, ale zdołał juz odrobić znaczną część tych strat. Brytyjska waluta cierpi na planowanych restrykcjach z powodu pandemii koronawirusa, które Boris Johnson ogłosił w weekend. Najbliższy lockdown Wielkiej Brytanii będzie trwał przez miesiąc.

  • Wielka Brytania wprowadza lockdown od 5 listopada do 2 grudnia 2020 roku
  • Bank Anglii prawdopodobnie wprowadzi kolejne bodźce
  • Decyzję BoE poznamy 5 listopada, w dzień wprowadzenia obostrzeń 

Lockdown zmusi BoE do działania?

Boris Johnson zapowiedział, że od 5 listopada do 2 grudnia w Wielkiej Brytanii będzie trwał lockdown. Jeżeli nie uda się wyhamować pandemii, ograniczenia mogą zostać przedłużone nawet do przyszłego roku.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

 Od czwartku zamknięte zostaną sklepy (poza punktami sprzedaży niezbędnych produktów), puby i restauracje. Szkoły i uniwersytety mają pozostać otwarte.

– Kolejna blokada to najgorszy scenariusz dla gospodarki Wielkiej Brytanii i funta. Zwiększy to presję na Bank Anglii, aby na spotkaniu decydentów w tym tygodniu dostarczył jeszcze bardziej agresywnych bodźców – powiedział Lee Hardman, strateg walutowy w MUFG Bank.

Bank Anglii prawdopodobnie zwiększy w tym tygodniu cel skupu aktywów o ponad 100 miliardów funtów, jak wcześniej prognozowano. Bank centralny podejmie decyzję dotyczącą polityki pieniężnej 5 listopada, tego samego dnia, w którym wejdą w życie nowe obostrzenia.

fpmarkets

Kurs funta reaguje na ważne wsparcia

W minionym tygodniu funt stracił do dolar 0,72 proc., a para walutowa GBP/USD przetestowała kluczowe wsparcie w obrębie 1,2870.

Dziś spadek został pogłębiony i kurs funta znalazł się na poziomach z 7 października. Jednakże, byki nie dają za wygraną i udało im się odrobić niemal całe straty.

Jeśli kabel zdoła utrzymać się ponad wsparciem, potencjalne odbicie może kierować notowania do strefy oporu, która obecnie znajduje się w okolicach 1,3150 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here