Kurs funta GBP traci ponad 1 proc. do złotego. Euro, dolar i frank również pod kreską 28 grudnia
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowymi możemy obserwować umocnienie polskiego złotego. Nasza krajowa waluta zyskuje do euro, dolara, funta i franka. Największą zmienność obserwujemy na funcie, który znajduje się w godzinach popołudniowych aż 1% pod kreską. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się w poniedziałek do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski szybko wraca poniżej poziomu 5 zł
  • GBP/PLN traci ponad 1%
  • USD/PLN i CHF/PLN zniżkują 0,25%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7650 zł 28.12.2020 godzina 17:55
Kurs euro EURPLN 4,4665 zł 28.12.2020 godzina 17:55
Kurs funta GBPPLN 5,0003 zł 28.12.2020 godzina 17:55
Kurs franka CHFPLN 4,1389 zł 28.12.2020 godzina 17:55

Kurs funta GBP/PLN dynamicznie zawraca z okolic poziomu 5 zł

Po weekendzie na kursie funta do złotego możemy obserwować nagły zwrot akcji. GBP/PLN nie zabawił długo powyżej poziomu 5 zł. Patrząc na interwał tygodniowy, obrona oporu przy wspomnianym okrągłym poziomie może zwiastować kolejny atak na wsparcie przy 4,85 zł. Jak widać osiągnięcie porozumienia na linii UE- UK nie pomogło w dalszej wędrówce funta na wyższe poziomy, brytyjska waluta traci dziś na całej linii, nie tylko do złotego.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał W1

Kurs dolara ma problem z wykonaniem większej korekty wzrostowej

Notowania USD/PLN rozpoczęły tydzień od przeceny. W długim horyzoncie czasowym kurs wciąż utrzymuje się w trendzie spadkowym. Patrząc technicznie na wykres W1, niewykluczone są więc dalsze spadki. Aktualnie opór stanowi strefa przy pokonanym wcześniej mierzeniu 61,8% Fibonacciego. Tak długo jak kurs będzie się utrzymywał poniżej, należy oczekiwać kontynuacji spadków.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

Kurs euro niweluje zeszłotygodniowe wzrosty

Kurs euro także traci dziś do złotego. Notowania EUR/PLN już w ubiegłym tygodniu wyhamowały wzrosty, a po weekendzie obserwujemy spadki. Niemniej patrząc na interwał dzienny, sytuacja nie jest do końca klarowna, nie widać jasnego kierunku. W szerszej perspektywie kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,56 zł, z kolei wsparcie znajduje się przy 4,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Kurs franka wraca poniżej poziomu 4,1450 zł

Na kursie CHF/PLN także przeważają dziś sprzedający. Notowania odbiły się od współczynnika 38,2 Fibonacciego, po czym wróciły poniżej zniesienia 23,6%, co może zapowiadać dalszą wędrówkę na niższe poziomy. Najbliższe wsparcie wypada przy 4,0850 zł, z kolei w średnim terminie kluczową barierą popytową pozostaje ta przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here