Symbole głównych walut strzelające z rękiŚrodowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle emocjonująco. W dniu dzisiejszym poznaliśmy bowiem bardzo wiele istotnych odczytów mających istotny wpływ na notowania głównych walut. W praktyce okazuje się jednak, że zarówno euro, frank, funk, jak również dolar kończą sesję pod kreską.


Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3008 euro
USDPLN 3,8390 dolar
GBPPLN 4,9316 funt
CHFPLN 3,8055 frank

Kurs euro znów po 4,30 zł

Kurs euro nie może zaliczyć środowej sesji do udanych. Pomimo trwających od ubiegłego tygodnia wzrostów, dziś pojawiła się bowiem silna reakcja podażowa. Warto zwrócić uwagę, że jest to największy dzienny spadek od początku kwietnia br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie kurs euro mógłby osunąć się w okolice górnego ograniczenia niedawnego kanału spadkowego.

Kurs euro w środę, 15 maja 2019 roku

Kurs franka po 3,80 zł

Kurs franka szwajcarskiego również nie może zaliczyć dzisiejszej sesji do udanych. Mimo, że notowania pary walutowej CHFPLN nie dotarły w okolice żadnego istotnego oporu, to dziś pojawiła się większa reakcja podażowa. Jeżeli tylko w najbliższym czasie spadki byłyby kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatnich wzrostów, niewykluczone, że w jego okolicy znów pojawi się reakcja popytowa.

Kurs franka w środę, 15 maja 2019 roku

Kurs funta traci ósmą sesję z rzędu

Kurs funta osłabia się wobec polskiego złotego nieprzerwanie od ośmiu sesji. Jest to najdłuższa taka seria od drugiej połowy grudnia 2016 roku. Wskutek tych spadków notowania pary walutowej GBPPLN osunęły się w rejon lokalnego wsparcia (4,9250 zł). Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna reakcja popytowa sygnalizująca jego potencjalne odrzucenie. Jeżeli zatem strefa ta zostanie pokonana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji kursu funta.

Kurs funta w środę, 15 maja 2019 roku

Kurs dolara odbija od oporu

Pomimo porannych wzrostów, w wyniku późniejszej deprecjacji kurs dolara również kończy środową sesję pod kreską. Cała ta sytuacja wygląda jak próba odrzucenia technicznego oporu w okolicy 3,86 zł. Jeżeli tylko to się potwierdzi, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji kursu dolara.

Kurs dolara w środę, 15 maja 2019 roku

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 15 maja 2019: AUD/USD, EUR/GBP
Następny artykułPoranny przegląd rynków. Trump zmienia zdanie, euforia na giełdach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here