Naga MarketsKurs funta traci najmocniej w piątek, dolar odrabia część strat. Notowania USD/JPYOd momentu wygranej Joe Bidena, rynki w zasadzie ignorują to co robi administracja Donalda Trumpa w relacjach z Chinami. Chociaż dobrze to nie wygląda, a perspektywa wpisania kolejnych tuzinów chińskich firm na czarną listę, zdaje się wskazywać na strategię związania rąk Bidenowi, którego będzie później łatwo atakować za to, że jest “przyjacielem Chin”, które są przecież zagrożeniem dla narodowego bezpieczeństwa USA.

Dolar odbija pod koniec tygodnia

Wczoraj w depeszach agencyjnych można było znaleźć wypowiedzi szefa USTR, Roberta Lighthizera, który dawał do zrozumienia, że nowe szefostwo Białego Domu nie powinno szybko luzować nakładanych w ostatnich miesiącach ograniczeń. Wydaje się, że wątek amerykańsko-chiński będzie jednym z kluczowych obserwowanych przez rynki podczas pierwszych 100 dni prezydentury Joe Bidena, która rozpocznie się 20 stycznia. Na razie mało, kto się tym przejmuje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pretekstem, dla którego dolar dzisiaj odbija są doniesienia z Kongresu sugerujące, że pakiet fiskalny może nie być dzisiaj przedmiotem głosowania, gdyż wymaga jeszcze ustaleń. Jakich? Nie wiadomo, a przed nami weekend, a za kilka dni Święta i część inwestorów znalazła w tym pretekst do realizacji zysków. Tyle, że trudno jest sobie wyobrazić, aby politycy w Kongresie nie zrobili sobie i wyborcom świątecznego prezentu. Tym samym nowy tydzień może rozpocząć się znów z lepszym sentymentem.

Kurs dolara (USD/JPY) – dolar odzyskuje kontrolę?

Piątkowy handel cechuje mocniejszy dolar, co widać też po parze USDJPY, która zaliczyła wczoraj nowy dołek na przestrzeni ostatnich tygodni. Notowania powróciły powyżej poziomu listopadowych minimów przy 103,16 i wymazały cały wczorajszy spadek. Silniejszy dolar na wielu układach, to jednak nie efekt jakichś fundamentalnych zmian, a bardziej realizacji zysków w okresie przedświątecznym. Pretekstem stały się doniesienia, że dzisiaj może nie dojść do uchwalenia czwartego pakietu fiskalnego przez Kongres. Ale czy dwa, trzy dni, coś zmieniają? Bo wydaje się, że najpóźniej na początku tygodnia takie informacje zobaczymy.

Wykres dzienny USDJPYConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here