Dwa euro i funt szterlingKurs funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara podczas wtorkowych notowań nieznacznie traci. Para GBP/USD oscyluje wokół poziomu 1,30790 wskazując, że sentyment neutralny zaczyna przeradzać się w możliwość wykonania większego ruchu w dół. Inwestorzy zdają się odczuwać negatywną presję wstrzymując się od pozycji długich netto. Jakie poziomy ma potencjał odwiedzić para w ciągu najbliższych godzin sesyjnych? Warto rzucić okien na interwał czasowy H4. 


Wspinanie się kursu funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara w ciągu ostatnich sesji zostało znacznie wyhamowane. W tym momencie ciężko mówić już o dalszych projekcjach wzrostowych – przynajmniej do momentu, w którym para nie wyładuje negatywnego sentymentu. Aby faktycznie rozładowanie na parze mogło mieć miejsce, para musiałaby w ciągi najbliższych sesji dotrzeć do niższych poziomów w celu testu siły popytu lub próby odpowiedzi, czy ten w ogóle jeszcze na parze się znajduje.

Kurs funta traci – para GBP/USD na wykresie H4

Coraz niższe szczyty oraz coraz słabsza obrona wsparcia z poziomu 1,30164 powoduje, że prawdopodobieństwo spadku pary jest coraz to większe. Nie ma mowy na razie o wizji głębszego spadku, jednak obecna sytuacja powinna zostać rozstrzygnięta na niższych poziomach, gdzie para będzie szukała oparcia. Takim poziomem mógłby być poziom 1,29240, gdzie para GBP/USD przetestowałaby popyt odpowiadając na pytanie, czy kontekst wzrostowy na kolejnych sesjach może powrócić. Oczywiście obecna konsolidacja oraz znacznie zawężające się ruchy funta spowodowane są dalszą niepewnością ze strony politycznej Wielkiej Brytanii, niemniej inwestorzy zdają się być zmęczeni już tym faktem – co również widać po braku konkretnego pozycjonowania się uczestników rynku.

wykres GBPUSD H1 09.04.2019
GBPUSD H1 09.04.2019

Możliwość wystąpienia ruchu spadkowego faktycznie zdaje się być najbardziej prawdopodobnym scenariuszem patrząc na kontekst wykres H4.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here