Kurs funta traci do złotego, GBP/PLN po 4,8535 zł. Dolar i euro w górę w poniedziałek 17 sierpnia
Złoty traci do CHF i EUR, umacnia się jednak do GBP

Podczas pierwszej sesji po weekendzie, zmienność na parach z polskim złotym jest umiarkowana. Złotówka traci nieznacznie w ujęciu z frankiem i euro, jednak nasza krajowa waluta umacnia się w stosunku do funta.  Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się w poniedziałek do funta
  • Złotówka traci jednak w stosunku do euro i franka
  • Kurs dolara na wysokości poziomu piątkowego zamknięcia
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7070 zł 17.08.2020, godzina 17:15
Kurs euro EURPLN 4,3990 zł 17.08.2020, godzina 17:15
Kurs funta GBPPLN 4,8535 zł 17.08.2020, godzina 17:15
Kurs franka CHFPLN 4,0900 zł 17.08.2020, godzina 17:15

Kurs dolara utrzymuje się w trendzie spadkowym

Podczas pierwszej sesji handlowej w nowym tygodniu, polski złoty konsoliduje w ujęciu do dolara. Patrząc technicznie na parę walutową USD/PLN, cały czas obowiązuje trend spadkowy. Sytuacja nie uległa więc zmianie, kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Utrzymanie się ceny poniżej oznacza, że bazowym scenariuszem pozostaje dalsza przecena. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większa korekta wzrostowa może mieć miejsce.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN poniżej oporu

Na kursie funta do złotego w średnim terminie obowiązuje tendencja spadkowa. Pomimo, że w ostatnim czasie rynek próbował wykonać większą korektę, tak sprzedający powstrzymują każde podejście na wyższe poziomy. Jak widać po poniższym wykresie, ostatnia próba wyjścia wyżej zakończyła się szybkim zrzuceniem, co przemawia za dalszymi spadkami. Notowania znajdują się aktualnie poniżej do lokalnego wsparcia przy 4,8640 zł, dlatego przecena może być kontynuowana.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN bez większych zmian

Frank szwajcarski znajduje się dziś w na nieznacznym plusie. W średnim terminie para walutowa CHF/PLN znajduje się w tendencji spadkowej,niemniej aktualnie sytuacja techniczna nie wygląda klarownie, lokalnie obserwujemy konsolidację w wąskim zakresie, blisko ważnego wsparcia. Jeżeli kupujący się nie uaktywnią, możliwe będzie ponowne zejście na wspomnianą strefę poziomu 4,0550 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego w konsolidacji przy 4,39 zł

Kurs euro do złotego znajduje się dziś nieznacznie na plusie. Dzień rozpoczął się od spadków, jednak kupujący odpowiedzieli i aktualnie na interwale D1 buduje się pro wzrostowa świeca. Dopóki poziom wsparcia przy 4,39 zł nie zostanie zanegowany, większa korekta wzrostowa jest możliwa. Jednak należy pamiętać, że ewentualne wybicie dołem, może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here