stos polskich złotych, z pięciozłotówką z przoduŚrodowa sesja przynosi stabilizację kursu złotego w stosunku do głównych walut G8. Największą zmienność w przeciągu doby prezentował kurs funta testujący tegoroczne maksima. W tym samym czasie euro i dolar wykazują ograniczoną zmienność, a kurs franka zatrzymał się chwilowo na drodze spadkowej.


Kurs dolara stanął w miejscu, brak zmienności na USD/PLN

Notowania złotego w stosunku do głównych walut notują w tym tygodniu wyraźne spowolnienie zmienności, co widać ponownie w środę. USD/PLN testował przez dwie ostatnie sesje poziom 3,78 zł (nieudolnie), a sesja 23 stycznia otwiera się delikatnie niżej. Kurs dolara niezmiennie porusza się jednak w relatywnie szerokiej konsolidacji i dopiero silniejszy ruch spadkowy w kierunku 3,72 zł pozwoli potwierdzić, że złotówka chce się umacniać w stosunku do większego konkurenta.

kurs dolara 23 stycznia 2019
Kurs dolara w miejscu kolejną sesję z rzędu. Źródło: Tradingview.com

EUR/PLN testuje 4,2840, kurs euro stabilizuje się na niższych poziomach

Jeszcze na początku roku kurs euro przyklejał się do okrągłego pułapu 4,30 za złotego, jednak z każdym kolejnym tygodniem stopniowo się od niego oddala. W efekcie wtorek przyniósł test poziomów nad 4,28 zł. Co prawda są to niespełna dwa grosze różnicy, jednak przy obecnej bardzo niskiej zmienności EUR/PLN sugerują one powolną tendencją umacniania się złotówki.

kurs euro 23 stycznia 2019
Kurs euro schodzi w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji. Źródło: Tradingview.com

Prawdziwym testem dla siły złotego będzie test 4,27 zł gdzie przebiegają minima z ostatnich dwóch miesięcy. Jeżeli udałoby się je wybić, wtedy EUR/PLN mógłby silniej spadać.

Kurs funta znowu powyżej 4,88, GBP/PLN dynamicznie w górę

W momencie gdy PLN przesuwa się stosunkowo niemrawo do euro i dolara, odmienny obraz prezentuje GBP. Kurs funta podczas środowej sesji znowu dynamicznie wzrastał znajdując się chwilowo powyżej poziomu 4,89, gdzie przebiegają tegoroczne maksima. Sesja czwartkowa otwiera się jeden grosz niżej, jedna jest to kolejne wybicie istotnej strefy oporu.

kurs funta 23 stycznia 2019
Kurs funta po raz kolejny pokonuje istotny opór i testuje tegoroczne maksima. Źródło: Tradingview.com

Gdyby cena GBP/PLN utrzymała się nad czerwoną linią, ryzyko dalszego osłabienia złotówki znacznie wzrasta. Kolejne poziomy oporu znajdują się na 4,92 zł i następnie na 5,00 zł.

CHF/PLN z chwilowym przystankiem, czy kurs franka będzie dalej spadał?

Po wybiciu kanału wzrostowego wiele wskazywało na to, że kurs franka będzie nadal osuwał się w stosunku do złotówki. Scenariusz był realizowany aż do poziomu 3,77, gdzie notowania zatrzymały się w poniedziałek, testując dołki z drugiej połowy grudnia. Wybicie krótkoterminowego wsparcia jest wymagane, jeżeli złoty ma nadal zyskiwać do szwajcarskiej waluty i zmierzać w kierunku 3,74-3,73 zł.

kurs franka 23 stycznia 2019
Kurs franka złapał chwilową zadyszkę. Źródło: Tradingview.com

Wspomniany zakres poziomów znajdujących się obecnie kilka groszy niżej to dolne ograniczenie konsolidacji rysowanej nieprzerwanie od października.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here