Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Finax

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 14 lutego 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7103 zł 14.02.2021, godzina 10:30
Kurs euro EURPLN 4,4970 zł 14.02.2021, godzina 10:30
Kurs funta GBPPLN 5,1387 zł 14.02.2021, godzina 10:30
Kurs franka CHFPLN 4,1577 zł 14.02.2021, godzina 10:30

Kurs euro poniżej 4,50 zł

Kurs euro spadał na początku minionego tygodnia o 1,5 grosza, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 31 grudnia 2020 r. deprecjacji do ponad 15 groszy. Tak znaczne spadki sprawiły, że notowania wspólnej waluty osunęły się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 4,51 zł.

W trakcie środowego i czwartkowego handlu kurs euro wzrósł o niespełna 4 grosze, w skutek czego doszło do re-testu w/w wsparcia (teraz oporu), gdzie w piątek znów pojawiła się reakcja podażowa. Koniec końców, kurs euro wzrósł w skali całego minionego tygodnia o nieco ponad 2 grosze. Jeżeli jednak obecnie testowana strefa oporu zostanie trwale odrzucona, kurs euro mógłby docelowo osunąć się nawet w okolice 4,45 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o 3,5 grosza

Kurs franka szwajcarskiego spadał na początku minionego tygodnia o niemal 1,5 grosza, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 28 stycznia br. deprecjacji do pana d11 groszy. Tak znaczne spadki sprawiły, że notowania szwajcarskiej waluty osunęły się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 4,15 zł.

Rynek nie utrzymał się jednak zbyt długo poniżej tego poziomu, gdyż już od wtorku obserwowaliśmy wzrosty. W ciągu kilku kolejnych dni kurs franka wzrósł o blisko 5 groszy, po czym w piątek znów pojawiła się reakcja podażowa. Finalnie, na przestrzeni ostatniego tygodnia kurs franka wzrósł o 3,5 grosza. Obecnie utrzymuje się on wewnątrz technicznej strefy wsparcia między 4,15 zł a 4,1650 zł. Wybicie z niej dołem mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnymi zasięgali wydają się okolice 4,09 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta może wzrosnąć do 5,23 zł

Kurs funta spadł na początku minionego tygodnia o ponad 2,5 grosza, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od poprzedniego tygodnia deprecjacji do ponad 6 groszy. Już w wtorek pojawiła się jednak reakcja popytowa, i w ciągu kolejnych dni kurs funta wzrósł o blisko 5 groszy. W skali całego tygodnia brytyjska waluty zyskała więc 2,3 grosza.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/PLN warto zwrócić uwagę, że kurs funta utrzymuje się od pewno czasu w trendzie horyzontalnym między 5,08 zł a 5,1450 zł. Jeżeli tylko obecnie testowany opór zostanie pokonany i rynek wybije z tej konsolidacji górą, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet do 5,23 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadnie do 3,62 zł?

Kurs dolara spadł na początku tygodnia o niemal 4,5 grosza, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od poprzedniego tygodnia deprecjacji do ponad 8 groszy. W trakcie środowej i czwartkowej sesji obserwowaliśmy natomiast ponowne wzrosty USD. Umocnienie amerykańskiej waluty było jednak jedynie symboliczne i wiele wskazuje na to, ze tendencja spadkowa mogłaby doprowadzić do spadku kursu dolara nawet w okolice 3,62 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty kursy | dji index | wykres eur usd | usd prognoza | akcje pgnig notowania |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł6 najlepszych sposobów na spędzenie ferii zimowych w domu
Następny artykułWskaźnik Warrena Buffetta podpowiada, że akcje Wall Street są znacząco przewartościowane
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here