Naga MarketsKurs funta testował poziomy z listopada, S&P 500 na nowych maksimach
David Jones, Capital.com

Poniedziałkowa sesja na rynkach finansowych przyniosła sporo ciekawych zmian z punktu widzenia analizy technicznej, a druga części tygodnia zapowiada się równie ciekawie dzięki czwartkowemu posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego (EBC). David Jones, główny analityk Capital.com ocenia zmiany notowań funta szterlinga i S&P 500 oraz innych, wybranych walorów.

  • Kurs GBP/USD chwilowo w poniedziałek osuwał się na poziomy z listopada
  • Z kolei indeks S&P 500 zamykał dzień na poziomie 3692 pkt., tuż pod historycznymi maksimami wyznaczanymi w piątek
  • Najbardziej obserwowaną parą tygodnia będzie EUR/USD w związku z czwartkowym posiedzeniem EBC

Te artykuły również Cię zainteresują
Funt silniejszy od dolara, wzrosty blokuje jednak Brexit

Analitycy są zgodni co do tego, że kurs funta mógłby utrzymać się powyżej poziomu 1,35 USD i na tegorocznych maksimach do dolara amerykańskiego, gdyby nie niepewność wokół porozumień handlowych, które powinny zostać zawarte przed zakończeniem przejściowej fazy Brexitu. Gdy niepewność wokół tych porozumień wygaśnie, David Jones zakłada wzrost popularnego kabla nawet do 1,37 USD w perspektywie średnioterminowej.

Ze słabości dolara amerykańskiego, który utrzymuje się na ponad dwuletnich minimach korzysta również rynek akcyjny w USA. W zeszły piątek indeks S&P 500 rysował nowe, historyczne maksima, a na rekordowe poziomy w poniedziałek wspinał się technologiczny Nasdaq.

Na rynku surowców odbija natomiast złoto, które powraca wyraźnie nad poziom 1850 dolarów i chociaż do rekordowych poziomów z sierpnia nadal daleko, to przy tak słabym dolarze, odbicie powinno być stopniowo kontynuowane.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta może osiągnąć 1,37 USD, GBP/USD blokuje jednak Brexit
Następny artykułBitcoin i złoto czeka świetny 2021 rok, twierdzi znany inwestor
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here