Kurs funta testowa wsparcie na 5,35 PLN. GBP/PLN teraz odbija do 5,3750 PLNJuż teraz we wtorek 20 września kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego (czyli para walutowa GBP/PLN) oscyluje na jeszcze niższym zakresie niż ostatnio. Mowa o zakresie 5,35 – 5,37 PLN, który może odegrać ważną role w kolejnych dniach. Teraz ważnym będzie to jak dalej rynek się zachowa, ponieważ samo zejście do tego poziomu oznacza, że szterling jest bardzo słaby w ostatnich dniach. Zejście poniżej rejonu 5,35 PLN na razie jest mało realne mimo ogólnej słabości funta – ale nadal trzeba obserwować rynek. Podsumowując, para walutowa GBP/PLN walczy o istotny poziom i dopiero w kolejnych dniach rynek pokaże, czy będzie w stanie generować korekcyjne odreagowanie / odbicie do zakresu 5,41 – 5,42 PLN.

Funt szterling nadal okazuje się słaby

wykres Kurs funta GBPPLN H4 20.09.2022
Kurs funta GBPPLN H4 20.09.2022

Obecnie rynek funta szterlinga wobec polskiego złotego, czyli para GBP/PLN na wykresie H4 znów wygenerowała w ostatnich godzinach duże zejście – testując rejon 5,35 – 5,37 PLN. Prawdę mówiąc, nie ma już kolejnego punktu odniesienia jeśli rynek chciałby wyłamać ten rejon, prócz naprawdę niskich już poziomów o wiele dalej. Jeśli rynek w kolejnych dniach zatem postanowi przełamać wsparcie, może okazać się, że wygenerowany zostanie sowity sygnał spadkowy. Na razie jednak na to się nie zapowiada i istnieje realna szansa na odbicie w ciągu kolejnego dnia – dwóch do rejonów 5,41 PLN lub nieco wyżej.Podsumowując: rynek funta szterlinga znów wygenerował mocne spadki, które mogą być chwilowo wyhamowane. Teraz za cel korekcyjny może posłużyć rejon 5,41 PLN.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen cena akcji | funt online | dax notowania | jsw giełda | kurs kryptowalut wykres |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułKurs euro nadal bez zmian. EUR/PLN w konsolidacji we wtorek
Następny artykułDow Jones odrobił blisko 200 punktów. Rynki czekają na decyzję FED
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here