Kurs funta szturmuje opory. GBP/PLN notowane po 5,07 PLNW tym momencie kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego już nie tylko rośnie – ale i widocznie szturmuje dosłownie górne ograniczenia. Jest nim oczywiście opór na poziomie 5,09 PLN, który niemalże nie został strzelony podczas wczorajszej sesji handlowej. W tym momencie rynek delikatnie cofnął, dlatego też para walutowa GBP/PLN znajduje się na poziomie 5,07 PLN jednak wszystko wskazuje na to, że szansa na dalsze wzrosty nadal jest. Warto jednak z pozycjonowaniem czy w ogóle z szukaniem wejścia poczekać już do regularnych sesji w następnym tygodniu handlowym.

  • Funt szterling wobec polskiego złotego dostaje skrzydeł podczas poprzedniej sesji
  • Rynek waluty GBP/PLN zdaje się osiągać target docelowy z poprzedniej analizy rynku
  • W tym momencie widać, że polski złoty nadal może tracić, co daje szanse na dalsze wzrosty
  • Czy podczas kolejnych tygodni rynek wyrwie się z okopów zakresu oporu?

Szterling może podczas kolejnych sesji celować w zakres 5,11 PLN

Funt szterling mógł zaskoczyć wielu tym, co zostało podczas wczorajszej sesji handlowej wygenerowane na tym rynku. Jednak wczoraj właśnie te zakresy były szacowane jako potencjalny target dla kolejnych sesji. Zdaje się, że rynek GBP/PLN może podczas kolejnych sesji jedynie podtrzymywać tę zależność wzrostową i wszystko wskazuje na to, że zakres nawet 5,11 PLN może być przetestowany. Ważnym jednak jest, aby nie wpaść w amok tej sekwencji i na spokojnie wyczekać odpowiedniego sygnału wskazującego na możliwość dołączenia do ruchu wzrostowego.

Jeśli zatem w kolejnym tygodniu handlowym sekwencja ta nadal będzie utrzymywana – można będzie liczyć na dalsze podejścia i przy tym również – wyłamanie zakresu oporu, który dotychczas był dla pary GBP/PLN dość istotnym zakresem.

wykresKurs funta GBPPLN H4 31.12.2020
Kurs funta GBPPLN H4 31.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here