Kurs funta szterlinga zatrzymuje się przy 4,94 PLN. GBP/PLN zawęża ruchy w ostatnich dniachKurs funta szterlinga w stosunku do polskiego złotego podczas wtorkowej sesji handlowej wyhamowuje swoje spadki w okolicach poziomu 4,93 PLN. Para walutowa GBP/PLN pokazuje Coraz to bardziej zawężające się ruchy, co wskazuje na to, że rynek jest w stanie wygenerować w kolejnych sesjach dość mocny ruch. Pytanie tylko czy będzie to ruch wzrostowy – zgodnie z wychowanym ruchem na wsparciu cenowym, czy też rynek będzie kontynuował dalszą wyprzedaż celem osiągnięcia z zakresu 4,90 PLN. Spójrzmy zatem na funta szterlinga w stosunku do polskiego złotego z perspektywy wykresu H4.

  • Funt szterling wobec polskiego złotego spada do zakresy 4,94 PLN
  • Para walutowa GBP/PLN zawęża dość mocno ruchy w ostatnich sesjach
  • Obecne miejsce zdaje się być dość ciekawym w odniesieniu do możliwych sygnałów
  • Spójrzmy zatem co dalej z perspektywy interwału czasowego H4

Funt szterling pokazuje wyhamowanie dalszych spadków – para walutowa GBP/PLN na wykresie H4

Wczesne godziny wtorkowej sesji handlowej pokazują na funcie szterlingu w stosunku do polskiego złotego, że rynek zdecydowanie nie wykazuje dalszej presji podażowej, jednak wyhamowanie spadków to jeszcze nie wszystko, aby móc szukać dalszych sygnałów wzrostowych. W tym momencie para walutowa gbp/pln znajduje się na cenie 4,94 PLN i wszystko wskazuje na to, że podejście pod zakres 4,98 PLN jest w dalszym ciągu prawdopodobne. Odpowiednim sygnałem wzrostowym do tego typu ruchu, mogłaby być sytuacja, w której para walutowa przetestowała by jeszcze zakres ceny uśrednionej, po czym wyhamowała dalsze spadki i pokazała pierwsze momentum wzrostowe.

Z drugiej zaś strony wyłamanie zakresu średniej która znajduje się w bardzo bliskich okolicach lokalnego wsparcia, ewidentnie wskazywać będzie na dalszą presję podażową – co jednoznaczne będzie dla dalszego handlu na funcie szterlingu w stosunku do polskiego złotego.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 06.10.2020
Kurs funta GBPPLN H4 06.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here