Kurs funta szterlinga wykonuje korektę. Para GBP/PLN cofa do 5,10 PLNKolejna sesja dla funta szterlinga wobec złotego polskiego pokazuje, że jednak korekta może być wykonana i zgodnie z wczorajszym opisem jesteśmy nieco niżej. W tym momencie zatem para walutowa GBP/PLN oscyluje w zakresie 5,10 PLN a szansa na kolejny test wsparcia jest bardzo duża. Sekwencja nadal pozostaje wzrostowa – jednak warto będzie w kolejnych sesjach uważać z pozycjami długimi póki sytuacja na funcie nie zostanie całkowicie wyjaśniona. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary walutowej GBP/PLN.

  • Funt szterling wykonuje korektę zgodnie z oczekiwaniami wobec czwartkowej sesji
  • Para walutowa GBP/PLN atakuje zakres 5,10 PLN, zaś wsparcie utrzymuje się do 5,08 PLN
  • Rynek podczas dzisiejszej sesji może chcieć przetestować siłę obozu byków
  • Warto zatem przyglądać się dalszemu rozwojowi sytuacji na funcie szterlingu

Funt szterling z możliwością wystosowania ruchu wzrostowego – para GBP/PLN na wykresie H4

Rynek funta szterlinga w odróżnieniu do dolara wykonał korektę, którą można traktować jeszcze jako klasyczny ruch. Zejście w bliskie okolice wsparcia mogą posłużyć podczas kolejnych sesji jako okazja do tego, by ewentualnie przyłączyć się do dalszego ruchu wzrostowego, jeśli tylko obóz byków nadal wspierać będzie sekwencję wzrostowa. Zakres wsparcia to cała strefa między poziomami 5,10 PLN a 5,08 PLN. Zdaje się obecnie, że szansa na kolejny ruch wzrostowy jest duża, jednak to dopiero godzina 09:00 pokaże co dalej rynek może mieć w zamiarze.

Dlatego dalszy schemat handlu wygląda w dość prosty sposób – utrzymanie wsparcie może dać kolejny ruch wzrostowy, z celem zakresu 5,14 – 5,15 PLN. Zaś przełamanie dopiero zakresu wsparcia oddali dalsze wzrosty oraz pokaże, że rynek jest gotowy do wykonania głębszych korekt – w tym do poziomu 4,99 PLN.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 30.10.2020
Kurs dolara USDPLN H4 30.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here