Kurs funta szterlinga wybija 4,86 PLN. Czy para GBP/PLN utrzyma się powyżej tego zakresu?Podczas kolejnej sesji handlowej – w środę – widać, że rynek funta szterlinga wobec polskiego złotego dostaje skrzydeł. Jeszcze wczoraj szacowany poziom na ten tydzień w ramach klasycznej korekty oznaczany był na zakresie 4,85 PLN, a tymczasem rynek wyłamuje zakres 4,86 PLN bez większego problemu. Czy zatem można powiedzieć, że szterling odzyskuje siły i można będzie liczyć na zmianę sekwencji? Spójrzmy na wykres H4 pary walutowej GBP/PLN podczas środowej sesji handlowej.


Kurs funta szterlinga powyżej 4,86 PLN – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga zaskakuje silnym podejściem wobec polskiego złotego
  • GBP/PLN z szansą na utrzymanie zakresu 4,85 PLN – 4,86 PLN
  • Zdaje się, że rynek walczyć będzie o stworzenie pozytywnej struktury
  • Kolejne sesje będą kluczowe dla tego rynku – w kwestii ustanowienia sekwencji

Kurs funta szterlinga podczas początku środowej sesji handlowej już zaskakuje. Podczas ostatniej sesji jeszcze rynek GBP/PLN wskazywał co prawda na silniejsze odreagowanie, jednak w granicach zakresu 4,85 PLN, tymczasem już teraz – we wczesnych godzinach widać, że rynek ten reaguje o wiele wyższym podejściem niż było to planowane. Obecnie można powiedzieć, że podczas kolejnych sesji handlowych rynek funta szterlinga będzie walczyć o zmianę sekwencji – a będzie to możliwe dopiero, kiedy rynek wybije zakres 4,86 – 4,87 PLN i utrzyma się powyżej tego zakresu.

Wówczas szansa na wygenerowanie dalszych wzrostów i utrzymanie się przed mocniejszymi spadkami w trakcie wykonywania klasycznych korekt będzie duże. Jednak za wcześnie jeszcze na stawianie kropki nad “i” dlatego warto podczas kolejnych sesji obserwować jak zachowywać się będzie ten rynek. Póki co wszystko wskazuje na to, że szansa na dalsze podejścia jest relatywnie duża.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 29.07.2020
Kurs funta GBPPLN H4 29.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here