Kurs funta szterlinga wraca do sił. Para GBP/PLN oscyluje w zakresie 5,07 PLNNotowania funta szterlinga strzelają po raz kolejny broniąc przy tym ważnego wsparcia na poziomie 4,99 PLN. Obecnie para walutowa GBP/PLN w momencie pisania tej analizy dociera do zakresu 5,07 PLN co oznacza nie tylko wybronienie się przed spadkami, ale i wygenerowanie na tyle silnego ruchu, by móc mówić o powrocie do silniejszych wzrostów. Wszystko obecnie wskazuje na to, że szansa na dalsze osiągnięcie coraz to wyższych stref jest bardzo duża. Czy funt szterling zatem strzeli podczas kolejnych sesji zakres 5,09 PLN?

  • Brytyjska waluta pnie się ponownie powyżej zakres ostatnich szczytów
  • Para walutowa GBP/PLN wybroniła się przed dalszymi spadkami mocnym akcentem
  • Zdaje się, że kolejny cel dla funta szterlinga widnieje na poziomie 5,09 PLN
  • Dzisiejsza sesja może zatem dać pretekst do kolejnego ruchu wzrostowego

Funt szterling wobec złotego pokazuje mocniejsze akcenty wzrostu – para GBP/PLN na wykresie H4

Czwartkowa sesja rozpoczyna się dość mocnym akcentem wzrostowym w przypadku pary GBP/PLN, czyli funta szterlinga w stosunku do polskiego złotego. Jak podczas wczorajszej sesji było wspominane, rynek ma szansę przetestować ważny zakres wsparcia oraz wykazać powinien, czy dalsze wzrosty nadam będą miały szansę. Jak widać w tym momencie już wsparcie zostało dwukrotnie przetestowane oraz wybronione – co dało pretekst do dalszych wzrostów. Aktualnie rynek przekroczył już zakres 5,07 PLN, który omawiany był jako możliwy cel dla kilku kolejnych sesji. Innymi słowy funt szterling zrobił w jeden dzień to, co planowane było dla niego w przynajmniej dwu-trzydniowym planie.

TMS

Obecnie zatem idąc za ciosem rynek ma szanse na wygenerowanie dalszego ruchu wzrostowego przekraczającego poziom 5,09 PLN. Warto zatem wyszukiwać po korekcie dalszych sygnałów wzrostowych.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 22.10.2020
Kurs funta GBPPLN H4 22.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here