Kurs funta szterlinga wobec złotego ponownie przy oporze. GBP/PLN na poziomie 4,98 PLNKurs funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas wczesnych jeszcze godzin poniedziałkowej sesji handlowej dociera do zakresu oporu wytyczanego z perspektywy interwału czasowego H4. Obecnie para walutowa GBP/PLN oscyluje zatem w zakresie 4,98 PLN i wszystko wskazuje na to, że szansa wyłamania opór jest dość duża. Pytanie jedynie brzmi na ile po wybiciu funt szterling będzie w stanie podejść. Pełen zakres 5 zł może okazać się ponownie zakresem dość silnego oporu, a co za tym idzie – funt szterling może generować odpowiednią korektę z tego zakresu.

  • Funt szterling we wczesnych jeszcze godzinach oscyluje w zakresie 4,98 PLN
  • Rynek GBP/PLN dociera tym samym do zakresu ważnego dla pary oporu H4/D1
  • Zdaje się, że jest to dość ciekawe miejsce, mogące wygenerować dalsze sygnały
  • Czy rynek będzie w stanie wybić opór atakując zakres 5 PLN?

Kurs funta szterlinga ponowne przy oporze H4 i D1 – para GBP/PLN na wykresie H4

Funt szterling zdaje się, że pokazał już dość sporo siły podczas ostatnich sesji i ostatnich tygodni. Najpierw rynek wybronił się przed dalszymi spadkami w zakresie dołka na poziomie 4,79 PLN, następnie bez większych problemów dotarł ponownie do zakresu na poziomie 4,98 PLN. Jest to ważny poziom oporu, który odgrywał już rolę podczas ostatnich tygodni – gdzie widocznie para GBP/PLN nie była w stanie przebić się wyżej. Co prawda chwilowo rynek testował już zakres 5 PLN, jednak nadal nie mieliśmy ewidentnego przełamania tego zakresu.

Na razie rynek pozostając w zakresie oporu powinien być traktowany jako szansa na wyłamanie zakresu jednak z ryzykiem wygenerowania korekty przed takim ruchem. Jeśli GBP/PLN przetestowałoby poziom 4,96 PLN może nadarzyłaby się okazja do dalszych wzrostów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here