Kurs brytyjskiej waluty podczas środowej sesji wydaje się ponownie cofać swoje notowania po tym, jak rynek wczoraj ponownie osiągnął wyższy poziom. W tym momencie para GBPPLN oscyluje na strefie 5,11 PLN i wszystko wskazuje na to, że dalsza przecena w ramach standardowej korekty może być dziś zauważalna. Inwestorzy walutowi obserwować powinni dziś zatem wsparcie cenowe, przy którym para z funtem szterlingiem będzie dawała kolejne sygnały handlowe. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z polskim złotym.


Kurs funta szterlinga z możliwym cofnięciem – para GBPPLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga w środę cofa część podejścia wygenerowanego we wtorek,
  • Szanse na kontynuację zejścia są duże – para GBPPLN wykonuje dalszą korektę,
  • Inwestorzy skupić się muszą na reakcji pary na strefę 5,09 PLN,
  • Wsparcie wyznaczane z interwału czasowego H4 może okazać się silne.

Środa rozpoczyna się dla kursu funta szterlinga niewielką przeceną po tym, jak notowania brytyjskiej waluty we wtorek osiągają kolejny wyższy szczyt. Maksymalne podejście, jakimi mogliśmy być świadkami było do poziomu 5,1677 PLN, co oznacza, że rynek wybił szczyty z połowy oraz końcówki lutego obecnego roku. To jednak powoduje, że rynek praktycznie natychmiast cofa do poziomu 5,11 PLN. Klasyczna korekta po wcześniejszych wzrostach nie powinna jednak nikogo dziwić.

Obecnie oczekuje się dalszego utrzymania sekwencji wzrostowej, dlatego zejście na wykresie H1/H4 traktowane powinno być jeszcze w granicach klasycznej korekty. Najbliższe a zarazem istotne wsparcie dla pary ulokowane jest na strefie 5,09 PLN co widoczne jest po załączonym wykresie pary GBPPLN. Tak długo jak rynek utrzymuje tę strefę – szanse na podejście ponowne pod zakres 5,15 PLN są duże.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 01.04.2020
Kurs funta GBPPLN H4 01.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here