Brexit: Kurs funta do dolaraKurs funta szterlinga w poniedziałek wobec polskiego złotego nadal utrzymuje się powyżej zakresu 5,00 PLN. Obecnie kurs pary walutowej GBP/PLN podczas pisania tej analizy wynosi 5,01 PLN i możliwość dalszego podejścia jest bardzo duża. Poniedziałkowa sesja handlowa może zatem dawać dalsze sygnały wzrostowe dla funta szterlinga tak długo, jak długo utrzymywane jest widoczne po załączonym wykresie wsparcie cenowe – 4,99 PLN.

  • Funt szterling wobec polskiego złotego nadal powyżej 5,00 PLN
  • Para walutowa GBP/PLN w poniedziałek może generować dalsze sygnały wzrostowe
  • Rynek funta szterlinga może być zatem bardzo ciekawy do dalszego handlu
  • Czy ponownie wykres zmierzy się z rejonem 5,05 PLN?

Notowania funta szterlinga dalej powyżej 5,00 PLN – para GBP/PLN na wykresie H4

Notowania funta szterlinga nadal pokazują, że rynek jest w stanie wygenerować nieco wyższe podejście, niż dotychczas pokazał to osobom zainteresowanym handel na parze GBP/PLN. Rynek utrzymując się ponad zakresem 5,00 PLN daje jednocześnie znać o możliwości dalszego wzrostu, na co wskazuje nie tylko utrzymanie wsparcia, ale i reakcje przy nim. Dlatego też podczas dzisiejszej, poniedziałkowej sesji handlowej oczekuje się wygenerowania dalszych sygnałów wzrostowych, które będą mogły dać ruch pod zakres 5,04 PLN – 5,05 PLN. To strefa ostatniego szczytu pary GBP/PLN a zarazem cel dla kolejnych sesji handlowych.

Negacją obecnie dalszych wzrostów będzie dopiero moment, w którym to rynek funta szterlinga wobec polskiego złotego znajdzie się poniżej zakresu 4,99 PLN. Wówczas można będzie sądzić, że rynek powraca do sentymentu spadkowego a jego celem dla kolejnych sesji będzie mógł być zakres 4,90 – 4,84 PLN jak to miało miejsce zwykle po cofaniu rynku funta szterlinga. Warto zatem oczekiwać dalszych sygnałów pary GBP/PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 19.10.2020
Kurs funta GBPPLN H4 19.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here