Kurs funta szterlinga testuje 4,97 PLN. GBP/PLN testuje zakres sekwencji spadkowejNotowania funta szterlinga oscylują obecnie przy poziomie 4,9390 PLN i wszystko wskazuje obecnie na to, że sekwencja spadkowa nadal trzyma rynek w szachu. Polski złoty co prawda nieznacznie odpuścił wobec reszty światowych walut, niemniej jednak para walutowa GBP/PLN nadal pozostaje w negatywnej strukturze sekwencyjnej. Odreagowanie na test górnego ograniczenia powinien być zatem traktowany jako potwierdzenie zależności spadkowej i możliwości dołączeń do dalszych spadków. Co dalej zatem z funtem szterlingiem wobec złotego? Kiedy zła passa zostanie przełamana?

  • Kurs funta szterlinga wobec złotego testował zakres sekwencji spadkowej
  • Znajduje się on na poziomie 4,9760 PLN i póki nie będzie przełamany para jest w spadku
  • GBP/PLN może zatem szukać dalszego pretekstu do obniżenia swoich notowań 
  • Kolejne godziny handlu powinny wykazać co dalej rynek funta ma w zamiarze

Funt szterling w dalszym ciągu w spadkowej sekwencji – co dalej z parą GBP/PLN?

Notowania funta szterlinga w ostatnim czasie przechodziły dość spore cofnięcia, kiedy rynek z zakresu 5,14 PLN spadł do obecnych poziomów 4,91 PLN. Obecnie patrząc na wykres H4 – D1 widać, że sekwencja spadkowa nadal się utrzymuje a to oznacza, że każdorazowe podejścia i testy zakresu oporu lokalnego mogą nadal wywoływać falę przecen – w tym do poziomu oczekiwanego dla całej kampanii sprzedażowej funta szterlinga na poziomie 4,90 PLN.

W tym momencie widać również, jak podczas wczorajszej sesji rynek przetestował górne ograniczenie i utrzymał się poniżej jego zakresu – co świadczy tylko i wyłącznie o dalszym nastawieniu pro-spadkowym. Dlatego też podczas kolejnych sesji póki rynek funta nie wyłamie zakresu 4,9460 PLN – nadal będzie traktowany jako sekwencja spadkowa i będzie miał możliwość spadku.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 04.12.2020
Kurs funta GBPPLN H4 04.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here