notowania dolara euro franka funta USD EUR CHF GBP wiadomosciUbiegający już tydzień na rynku walutowym przebiegał relatywnie spokojnie – nie było widać wyraźniejszych spadków lub wzrostów głównych walut względem kursu polskiego złotego. Roszada na rynku sprawia, że kurs euro konsoliduje się względem złotówki – kurs dolara amerykańskiego rośnie natomiast kurs franka szwajcarskiego nie wykonał większej zmienności. Kurs funta szterlinga tymczasem osłabił swoje notowania względem polskiego złotego, za którego w tym momencie trzeba zapłacić 4,9526 PLN. Spójrzmy co może przynieść nowy tydzień na rynku walutowym – w kontekście polskiej złotówki oraz najważniejszych walut światowych. 


Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2777 euro
USDPLN 3,8617 dolar
GBPPLN 4,9526 funt
CHFPLN 3,8828 frank

Kurs euro konsoliduje się większość tygodnia wobec złotówki. Czas na odbicie europejskiej waluty?

Notowania EURPLN w obecnym tygodniu handlowym zdaje się, że wyładowywały resztę negatywnego sentymentu. Widać to choćby po reakcji na wsparcie cenowe, które utworzone zostało na cenie 4.2665 PLN i które póki co trzyma wykres przed dalszymi spadkami. Aktualnie para EURPLN na wykresie dziennym jest znacznie oddalona od zakresu ceny uśrednionej oznaczonej na wykresie jako średnia krocząca sma88, co powinno wywołać na parze odpowiednią korektę w celu ataku strefy 4.3149 PLN.

Conotoxia

W tym momencie tworzy to sygnał wzrostowy tak długo, jak długo wspomniane już wsparcie cenowe na strefie 4.2665 PLN będzie trzymało wykres przed dalszymi spadkami. Przetestowanie poziomu – lub bliskich okolic poziomu oporowego (4.3149 PLN) będzie dobrym miejscem do rozstrzygnięcia na kursie euro co dalej względem polskiego złotego – czy nadarzy się okazja do dalszego pikowania czy też kurs ustabilizuje się w tym przedziale cenowym.

wykres Kurs euro EURPLN H4 26.10.2019
Kurs euro EURPLN H4 26.10.2019

Dostępny jest również szablon do pobrania dla platformy MT4 kursu EURPLN: Tutaj.

Kurs dolara odbija od strefy 3,8617 PLN. Polska złotówka traci wobec dolara generując dalszy sygnał wzrostowy

Kurs dolara amerykańskiego w tym tygodniu pokazał siłę. Odbicie na parze wraz z polską złotówką nie powinno dziwić, kiedy to nadszedł czas na odbijanie kursu dolara amerykańskiego wobec wielu walut. W tym momencie kursu USDPLN przedziera się przez strefę oporu widoczną na załączonym poniżej wykresie pary. To oznacza, że jeśli tylko poniedziałkowe notowania będą kontynuować podejścia – lub choćby utrzymają kurs powyżej widocznej strefy 3.8528 PLN dalsza droga do wzrostów zostanie otwarta i potwierdzona.

Celem dla kursu dolara amerykańskiego względem kursu polskiej złotówki będzie wówczas poziom najbliższego oporu – widocznego na wykresie w postaci czarnej linii przerywanej. Jest to strefa 3.8989 PLN, która może zostać przetestowana w zbliżającym się tygodniu handlowym. Dopiero ponowne znalezienie się wykresu poniżej stref 3.8330 PLN oznaczać będzie dla pary USDPLN możliwość dalszych spadków – a więc i negację przedstawionego tutaj scenariusza.

wykres Kurs dolara USDPLN D1 26.10.2019
Kurs dolara USDPLN D1 26.10.2019

Dostępny jest również szablon do pobrania dla platformy MT4 kursu USDPLN: Tutaj.

Kurs franka broni wsparcie cenowe 3.8586 PLN. Czas na odreagowanie do poziomu 3.9405 PLN!

Notowania CHFPLN podobnie jak podczas reszty par wyhamowują pod koniec tygodnia handlowego swoje spadki – jednak jest to jedna z najsłabszych walut wśród opisywanych względem siły polskiego złotego. Zdaje się jednak, że sentyment odwroty – a więc korzystanie na osłabiającym się polskim złotym może trwać nawet na fraku szwajcarskim, który w swoich możliwościach ma szansę odwiedzić strefę 3,9405 PLN. Zdaje się jednak, że będzie to jedynie korekta obecnych spadków – a nie tworzony na nowo impuls. Choć do samego testu wspominanej już strefy może dojść w ciągu kolejnego tygodnia – dwóch, to warto mieć na uwadze ewentualność przeceny po ówczesnym dotarciu już do strefy przez parę CHFPLN.

wykres Kurs franka CHFPLN D1 26.10.2019
Kurs franka CHFPLN D1 26.10.2019

Dostępny jest również szablon do pobrania dla platformy MT4 kursu CHFPLN: Tutaj.

Kurs funta na ważnym oporze 4.9600 PLN. Czy polska złotówka da szansę parze GBPPLN na dalsze wzrosty? 

Kurs funta bronił swoją pozycję w obecnym tygodniu jak tylko mógł – jednak z uwagi na to, jak wygląda obecna sytuacja z perspektywy wykresu D1 – a więc interwału dziennego trudno się dziwić, że notowania stale wyhamowywały dalsze wzrosty. Widać, iż póki co strefa 4.9600 PLN stale trzyma wykres poniżej i dopiero wybicie oraz potwierdzenie wybicia da szansę na dalsze wzrosty. W tym momencie inwestorzy walutowi muszą przyglądać się parze z perspektywy obecny jak wyglądać będzie poniedziałkowe otwarcie oraz reakcja na obecny poziom oporu. W przypadku jego przełamania – dalsze wzrosty do poziomu 5.0170 PLN będą formalnością, jednak w przypadku klasycznej reakcji – zejście do oznaczonej poniżej strefy 4.9138 będzie ważne, aby zebrać dalszą siłę na kontynuację wzrostów pary GBPPLN.

wykres Kurs funta GBPPLN D1 26.10.2019
Kurs funta GBPPLN D1 26.10.2019

Dostępny jest również szablon do pobrania dla platformy MT4 kursu GBPPLN: Tutaj.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here