Klawisz z napisem GBP/USD na klawiaturze komputerowejKurs funta szterlinga w stosunku do dolara amerykańskiego podczas czwartkowej sesji handlowej ponownie się umacnia. Para GBP/USD odbija od wsparcia cenowego po ówcześnie osiągniętym poziomie docelowym z poprzedniej analizy. W tym momencie para nadal, mimo już dłuższego czasu wzrostów – ma potencjał ruchu na północ, tym razem jednak z celem na poziomie 1.31300. Czy jeszcze dziś cel zostanie osiągnięty? Przyjrzyjmy się wykresowi H1. 


Sentyment odrabiania strat na parze widoczny jest już od pewnego czasu, podczas gdy para praktycznie bez większych problemów osiąga coraz to wyższe poziomy. Dla sesji intraday przy tym generuje wyraźne sygnały co pozwala jedynie zadowolić się aktualną sytuacją oraz wykorzystywać płynące z rynku sygnały. Ostatnia analiza pary została wykonana w 100 procentach a dzisiejsza z porannej analizy dla traderów również osiągnęła zalecane dla pozycji long poziomy. W jaki sposób w obecnym układzie można postrzegać parę?

Kurs funta szterlinga rośnie – nadal pro-wzrostowe projekcje?

Mimo osiągnięcia poziomów docelowych zarówno dla wczorajszych jak i dzisiejszy założeń z rana – nadal sentyment pary pozostaje bez zmian. Celem dla pary w tym momencie zdaje się być najbliższy poziom oporu, który rysuje się na poziomie 1.31310, czyli oddalony od aktualnej ceny poziom o około 100 pipsów. Założenie co do pary jest następujące: para nie może wybić ostatniego dołka z poziomu 1.30200. Jeśli poziom ten zostanie wybity, wówczas mowa będzie o dalszej możliwości spadków z poziomem docelowym dla pozycji krótkich określonych na strefie 1.29400.

wykres GBPUSD H1 21.02.2019
GBPUSD H1 21.02.2019

Dlatego warto obserwować obecną sytuację, ponieważ oba powyżej omówione scenariusze są w stanie wygenerować parze GBP/USD relatywnie duże zasięgi zarówno dla pozycji long jak i short.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here