Naga MarketsKlawisz z napisem GBP/USD na klawiaturze komputerowejKurs funta szterlinga przy końcówce ubiegającego już tygodnia mocno walczył o dotarcie do lokalnych oporów H4/D1. Jak widać po wykresie – para GBP/USD wypełniła zadanie a obecnie szansa na cofnięcie ruchu w ramach klasycznej korekty jest relatywnie duża. Jakie cele mogą być postawione na nadchodzący tydzień handlowy dla pary? Spójrzmy na wykres GBP/USD z perspektywy H4.

  • Kurs funta szterlinga wobec dolara amerykańskiego przy oporze H4/D1
  • Para walutowa GBP/USD zdaje się cofać od ostatniego testu
  • Rynek może zejść do najbliższych wsparć – oznaczonych na wykresie
  • Zejście to może być jednak jedynie korektą przed dalszymi wzrostami

GBP/USD z możliwością cofnięcia – para nadal jednak w sekwencji wzrostowej

Zdecydowanie osoby handlujące na parach walutowych przyglądali się sytuacji a funcie szterlingu wobec dolara amerykańskiego w obecnym jeszcze tygodniu. Para GBP/USD wygenerowała ciekawy ruch wzrostowy testując przy okazji ważny poziom oporu – oznaczony na oznaczonym wykresie jako strefa 1.26850

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak widać również – para zaraz po teście tego zakresu bardzo szybko cofnęła, co oznacza tylko, że poziom ten nadal jest broniony. Zdaje się, że jeśli taki stan rzeczy nadal się będzie utrzymywał – szansa na spadek pary GBP/USD w nadchodzących dniach jest bardzo duża.

wykres Kurs funta GBPUSD H4 11.07.2020
Kurs funta GBPUSD H4 11.07.2020

Para ma szansę zatem na dwa targety – zakres pierwszego, najbliższego wsparcia sekwencyjnego 1.25600 oraz drugiego – 1.25300/200. Jak widać, póki te dwa poziomy utrzymują wykres przed dalszymi spadkami – można uznać, że sekwencja wzrostowa nadal jest utrzymywana. A co za tym też idzie – póki rynek utrzymuje ten zakres – para ma szansę po ich teście na późniejsze wzrosty.

Dlatego też podczas kolejnych sesji warto będzie obserwować sytuację na parze. Wejście w opisywane zakres i wyhamowanie dalszych spadków może dać sygnał wzrostowy – z celem wybicia oporu, którego para dotychczas nie mogła przełamać. Kurs funta szterlinga ma zatem duże szansę na dalsze utrzymanie sekwencji wzrostowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here