Nowy tydzień dla funta szterlinga wobec polskiego złotego rozpoczyna się kontynuacją konsolidacji, którą para GBPPLN zainicjowała już na początku kwietnia. Obecnie pod koniec miesiąca para GBPPLN znajduje się nadal na tych samych poziomach – walcząc z zakresem ceny uśrednionej. Ciężko jednoznacznie wskazać jaką tendencję para wykazuje, ponieważ dotychczas każdorazowe przejście średniej generowało jedynie niewielkie ruchy. Spójrzmy na wykres H4 pary z funtem szterlingiem.


Kurs funta szterlinga w pierwszym dniu nowego tygodnia nadal w konsolidacji – para GBPPLN na wykresie H4

  • Kurs brytyjskiej waluty nadal pozostaje w konsolidacji bez wyraźnej tendencji
  • Osoby handlujące na parze GBPPLN powinni uzbroić się w cierpliwość podczas kolejnych sesji
  • Obecnie rynek ponownie znajduje się powyżej zakresu średniej kroczącej
  • Oczekiwana dalsza konsolidacja pary z funtem szterlingiem

W tym momencie ciężko powiedzieć coś nowego o parze GBPPLN, kiedy kurs funta kolejną sesję utrzymuje się w zakresie konsolidacji bez wyraźnej tendencji oraz ruchu. Jedyne na co warto zwrócić uwagę jest fakt, że rynek znajduje się w bardzo bliskiej odległości od zakresu ceny uśrednionej – a w związku z tym szansa na dalsze przejścia góra-dół przez zakres są duże. Para GBPPLN testuje również zakres oporu 5.19 PLN – 5,20 PLN co może podczas kolejnych godzin wywołać na parze korektę.

Osoby handlujące na parze muszą zatem podczas kolejnych godzin handlu na parze zwrócić uwagę na to, czy górne ograniczenie ruchu – w tym przypadku wspominany opór zostanie przetestowany pozytywnie dla możliwego spadku czy też zostanie przełamany. Jeśli rynek dalej respektować będzie ten zakres, wówczas zejście może odbyć się do poziomu 5,15 PLN, który jest ważnym dla wykresu poziomem.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 27.04.2020
Kurs funta GBPPLN H4 27.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here