Kurs funta szterlinga przy 4,93 PLN. Rynek GBP/PLN oscyluje nadal w konsolidacjiKurs funta szterlinga we wtorek względem polskiego złotego nadal podtrzymuje górne oraz dolne ograniczenia ruchu. Oznacza to, że para GBP/PLN nadal przebywa w zakresie konsolidacji, a wszystko wskazuje również na to, że taki stan rzecz może zostać utrzymany przez kolejną sesję handlową. Podczas wczorajszego przeglądu taka ewentualność była wskazywana i do tej pory nic nie uległo zmianie. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary GBP/PLN, czyli funta szterlinga wobec polskiego złotego. 


Kurs funta szterlinga pozostaje w relatywnie wąskim paśmie – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga podczas wtorkowej sesji przy poziomie górnego ograniczenia
  • Para GBP/PLN nadal pozostaje zatem w konsolidacyjnym ruchu
  • Wszystko wskazuje póki co na pozostanie pary w boxie
  • Osoby handlujące na parze z funtem szterlingiem musza uzbroić się w cierpliwość podczas handlu

Para GBP/PLN na razie nie zmienia swoje układu, opisywanego dokładnie podczas wczorajszego przeglądu funta szterlinga. We wpisie wskazywane było, że istnieje spora szansa na to, że rynek może na dłużej pozostać w paśmie konsolidacyjnym, nim górne lub dolne ograniczenie zostanie w jednoznaczny sposób wybite. Jak widać na razie rynek postępuje zgodnie z oczekiwaniami a wszystko wskazuje na to, że kolejną sesję funt może nie doczekać się wybicia.

Mimo to jednak warto obserwować dalszą sytuację. Jeśli rynek wybije górne ograniczenie podczas kolejnych dni handu – wówczas oczekiwany będzie ruch do okolic zakresu 5 PLN, czyli pełnego poziomu – ważnego dla pary w tym momencie. Zaś naruszenie dolnego ograniczenia – czyli kontynuacja spadku bez większej korekty, może spowodować ruch spadkowy sięgający poziomu 4,86 PLN, co będzie podkreśleniem tendencji spadkowej.

wykres Kurs funta GBPLN H4 02.06.2020
Kurs funta GBPLN H4 02.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here