Kurs funta szterlinga przy 4,91 PLN. GBP/PLN z szansą na spadek do 4,86 PLNCzwartkowa sesja handlowa dla kursu funta szterlinga wobec polskiego złotego rozpoczyna się pro-spadkowo, jak ostatnie sesje. W tym momencie para GBP/PLN oscyluje na poziomie 4,91 PLN wskazując na możliwość dalszych spadków. Aktualnie rynek znajduje się najniżej od połowy marca obecnego roku wskazując na przejście z układu wzrostowego na typowy sentyment negatywny dla tego rynku. Czego można będzie spodziewać się dalej? spójrzmy na wykres H4 pary z funtem szterlingiem

Finax

Kurs funt szterlinga nadal się osłabia – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga dociera dziś do zakresu 4,91 PLN
  • Para GBP/PLN ma przed sobą dalsze perspektywy spadku
  • Osoby handlujące na parze powinny szukać dalszych sygnałów pro-spadkowych
  • Rynek najbliższe wsparcie ma na poziomie 4,86 PLN

Przedostatnia sesja handlowa dla rynku funta szterlinga względem polskiego złotego pokazuje dokładnie to samo, co podczas poprzednich sesji – czyli możliwość dalszego spadki. Wczoraj jednak spodziewane było osiągnięcie korekcyjne pełnego zakresu 5 PLN, jednak rynkowi niewiele zabrakło do finalnego przetestowania tej strefy. W tym momencie para GBP/PLN ma przed sobą perspektywy dalszych spadków a celem dla wykresu może być nawet poziom 4,86 PLN – widoczny na załączonym wykresie pary z funtem szterlingiem.

Dlatego też podczas kolejnych sesji warto zwrócić uwagę na niewielką korektę a jeśli taka się pojawi – szukać zaraz po niej kolejnych sygnałów pro-spadkowych. Mimo, że rynek ma przed sobą dalsze perspektywy spadku – potencjalny zysk do ryzyka nie przemawia chwilowo za pozycjami krótkimi. Odreagowanie w zakres 4,93 – 4,95 PLN byłoby dobrym miejscem do wyszukiwania kolejnych sygnałów spadkowych na osiągnięcie wspominanego targetu dla pozycji krótkich. Warto obserwować kolejne sesje w celu ustalenia podejścia korekty.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 28.05.2020
Kurs funta GBPPLN H4 28.05.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here