Kurs funta szterlinga przy 4,83 PLN. GBP/PLN wybija wsparcie i kieruje się w na 4,79 PLNKurs funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas piątkowej sesji dociera do coraz to niższych poziomów. W tym momencie kurs GBP/PLN oscyluje w zakresie 4,84 PLN, czyli wykonuje odbicie, jednak trend sprawia, że kierunek na brytyjskiej walucie może być jeden. Warto zatem podczas kolejnych sesji handlowych na funcie szterling obserwować w jaki sposób dalej kształtować się będzie kurs, ponieważ dalsze spadki nadal są możliwe a celem może być nawet zakres 4,79 PLN. Dane dla funta szterlinga również mogą kazać się kluczowe. 


Kurs funta szterlinga wybija ważne wsparcie cenowe – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga wobec złotego przełamuje wsparcie i generuje dalszy spadek
  • Rynek GBP/PLN ma szansę w ramach klasycznej korekty na re-test zakresu 4,85 PLN
  • Po korekcie oczekiwać się będzie dalszego spadku – który może osiągnąć nawet zakres 4,79 PLN
  • Obecnie osoby handlujące na tym rynku powinny przyglądać się dalszemu rozwojowi sytuacji

Jeśli buy chcieć opisać obecną sytuację tylko kilkoma słowa na rynku funta szterlinga wobec polskiego złotego – można by powiedzieć, że jest spadkowo, lecz stabilnie. W porównaniu do reszty światowych walut funt szterling mocno opiera się przez bardzo dużym zjazdem – co więcej po wybiciu wsparcia nie zareagował jakoś bardzo newralgicznie. W tym momencie oscyluje para w zasięgu 4,84 PLN a szansa na podbicie jeszcze jest spora. Warto jednak będzie się przyglądać dalszemu rozwojowi sytuacji, ponieważ po takiej – klasycznej zresztą korekcie, rynek ma szansę na ponowny odwrót i powrót do spadków.

Jeśli faktycznie pojawi się podczas kolejnych sesji podbicie do opisywanego powyżej zakresu – można będzie w tym czasie szukać dobrego miejsca do kolejnej re-dystrybucji z celem 4,79.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 24.07.2020
Kurs funta GBPPLN H4 24.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here