Kurs funta szterlinga podczas środowej sesji handlowej znacznie odrabia straty wobec dolara amerykańskiego. Para GBP/USD oscyluje właśnie wokół ceny 1,25650 USD sprawiając, że funt coraz to bliżej jest ważnego poziomu oporu, który może przyczynić się do dalszego obniżania się pary GBP/USD. Jeśli faktycznie taki scenariusz miałby zostać zaimplementowany przez rynek – wówczas obecne poziomy powinny służyć inwestorom do pilnej obserwacji pary w kontekście wyszukiwania niewielkiego jeszcze podejścia oraz wygenerowania sygnałów spadkowych. 


Kurs funta odrabia – para GBP/USD na wykresie dziennym (D1)

Podczas poprzedniej analizy pary GBP/USD – kurs funta szterlinga wobec dolara amerykańskiego mowa była o możliwości dalszych spadków pod warunkiem, iż para wykona choć niewielką korektę ostatnich spadków. W tym momencie widać już, jak para zaczyna reagować – podejścia oraz wygenerowanie blisko 60 pipsów odreagowania. Wciąż jeszcze jednak nie dotarła para do poziomów oczekiwanych przez inwestorów, aby móc szukać pozycji długich – to zdaje się jednak być tylko kwestią czasu.

Zakłada się obecnie, że dopiero przy strefie cenowej 1,25800 USD para GBP/USD będzie w stanie wygenerować sygnały spadkowe – po ówczesnym wyhamowaniu wzrostów. Wówczas, będzie to zaliczone jako test sekwencji oraz możliwość dalszego obniżania się pary tym razem z celem pełnego dotarcia do strefy 1,24870 USD. Stanowiło by to wówczas potencjał 100 pipsów dla inwestorów zainteresowanych takim scenariuszem – względem około 25 pipsów, które trzeba w tym układzie poświęcić na pozycji obronną typu stop loss.

wykres Kurs funta GBPUSD 19.06.2019
Kurs funta GBPUSD 19.06.2019

Oczekuje się realizacji takiego scenariusza w ciągu najbliższych 3 do 4 sesji handlowych, a więc możliwe, że do wtorku następnego tygodnia handlowego zobaczymy tego typu zejście. Ważne, aby obserwować jednak cz stosowna reakcja na oporze wynikającym z sekwencji zajdzie. Oczekuje się dziś umocnienia kursu dolara co może spowodować szybsze zejście.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here