Kurs funta szterlinga pozostaje w konsolidacji. Para GBP/PLN z szansą testu 4,90 PLNKurs brytyjskiej waluty podczas wtorkowej sesji handlowej wobec polskiego złotego nadal pozostaje w rozrysowanym boxie. Podczas ostatniej analizy para GBP/PLN wskazywała na możliwość pozostania w zakresie konsolidacji, co właśnie w tym momencie nadal się uskutecznia. Rynek nie pokaże niczego nowego, nim dolne bądź tez górne ograniczenie ruchu nie zostanie wyłamane. Osoby handlujące na parze GBP/PLN muszą zatem uzbroić się w cierpliwość podczas kolejnych dni handlowych.


Kurs funta szterlinga zbliża się do dolnego ograniczenia – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Notowania funta szterlinga nie zaskakują niczym nowym podczas wtorkowej sesji
  • Para GBP/PLN dociera do poziomu 4,9165 PLN, zbliżając się do dołków
  • Wtorkowa sesja może dać zatem test dolnego ograniczenia obecnego boxa
  • Warto przyglądać się następnie reakcji wykresu na taki test

Druga sesja nowego tygodnia handlowego nie pokazuje nic nowego – zdecydowanie para GBP/PLN ma przed sobą już kilka dni konsolidacji a kolejne mogą być jeszcze przed rynkiem funta szterlinga. Przynajmniej do tego momentu nic nie wskazuje na to, aby taki stan rzeczy mógł ulec zmianie. Warto spojrzeć jednak na parę GBP/PLN przez pryzmat możliwości testu dolnego ograniczenia, jakim jest w tym momencie zakres 4,90 PLN.

Jeśli para GBP/PLN przetestuje ten zakres – może to dać dalsze sygnały dla osób handlujących parę. Jeśli tendencja bocznego trendu jaki widzimy podczas ostatnich dni będzie miała zamiar się utrzymać, wówczas oczekiwać można, że rynek po teście dolnych ograniczeń odbije. Wówczas, zakres 4,95 – 4,96 PLN będzie celem dla wykresu. To przekładać się będzie na możliwość wzrostu pary o kolejne 5 – 6 groszy, co dla handlu intraday zdecydowanie może być ciekawym podejściem.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 03.06.2020
Kurs funta GBPPLN H4 03.06.2020


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here