Kurs funta szterlinga pozostaje przy 5,11 PLN. GBP/PLN stopniowo rośnieFunt szterling podczas rozpoczynającej się sesji czwartkowej wobec polskiego złotego pokazuje, że wyłamanie oporu jednak nastąpiło. Tym samym również zakres ruchu wzrostowego może się powiększyć. Innymi słowy – rynek funta szterlinga może ponownie atakować górne ograniczenia, którymi na chwile obecną są zakresy 5,13 – 5,14 PLN. Jeśli rynek funta faktycznie wyłamie te strefy w kolejnych dniach, oznaczać to będzie nada silnego funta i możliwość dalszej kontynuacji wzrostu. W tym momencie wszystko wskazuje na faktyczną możliwość realizacji takiego założenia.

  • Kurs funta szterlinga wobec złotego obecnie oscyluje powyżej zakresu oporu
  • Para walutowa GBP/PLN dociera zatem do zakresu 5,11 PLN
  • Zdaje się, że to jednak nie jest koniec wzrostów funta szterlinga wobec złotego
  • Podczas kolejnych sesji oczekiwana strefa do zakres 5,13 – 5,14 PLN

Funt szterling na wykresie H4 w dalszej tendencji wzrostowej. GBP/PLN z celem 5,14 PLN

Podczas czwartkowej sesji na temat funta szterlinga w sumie można powiedzieć tylko jedno: dalsze wzrosty. Jak widać po wykresie H4, para walutowa GBP/PLN nie wyhamowuje podejść i rozpędza się coraz to bardziej, w tym momencie nawet potwierdzając niejako wyłamanie oporu. Zdaje się, że dalsze wzrosty mogą jedynie stać przed nami mimo – że rynek funta w ostatnim czasie jest dość ryzykowną walutą do handlu ze względu na wiele informacji, jakie stoją w opozycji do umacniania szterlinga. Niemniej jednak celem dla kolejnych sesji może być wspominana już strefa 5,13 – 5,14 PLN, czyli dotychczasowe górne ograniczenia ruchu.

Warto będzie zatem podczas kolejnych sesji handlowych zwrócić uwagę na to, że para GBP/PLN nie będzie generować odpowiednich sygnałów wzrostowych z okolic lokalnego wsparcia, jakim jest teraz poziom 5,09 PLN – 5,10 PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 21.01.2021
Kurs funta GBPPLN H4 21.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here