Kurs funta szterlinga powyżej 5,02 PLN. Para GBP/PLN coraz bliżej kolejnego celuKurs funta szterlinga wobec polskiego złotego dociera do bliskich okolic ważnego oporu. Jak wczorajsza analiza mówiła – szansa na podejście pod strefę 5,04 PLN jest bardzo możliwe, tak rynek GBP/PLN faktycznie zbiera się do ataku tego zakresu. Obecnie szterling oscyluje powyżej zakresu 5,02 PLN co i tak jest już dostatecznie wysokim poziomem – a wszystko jest jeszcze przed parą. Spójrzmy zatem podczas piątkowej sesji na parę z funtem szterlingiem i polskim złotym z perspektywy interwału czasowego H4.

  • Funt szterling wobec polskiego złotego nadal atakuje górne ograniczenia
  • Para walutowa GBP/PLN miała szansę wyjść ponad 5,04 PLN i realizuje założenia
  • Obecnie rynek przekroczył już zakres 5,02 PLN i dalsze wzrosty są możliwe
  • Kolejnym zakresem oporu jest dopiero poziom 5,05 PLN dla funta

Kurs funta szterlinga zbliża się do zakresu docelowego – para GBP/PLN na wykresie H4

Notowania pary GBP/PLN pokazują równie silną presję jak reszta głównych walut wobec polskiego złotego. W przypadku funta jednak szansa na przełamanie zakresu 5,00 PLN podczas ostatnich sesji była relatywnie duża a obecnie już widać, że plan ten jest realizowany. W tym momencie para GBP/PLN oscyluje już w zakresie 5,02 PLN a wszystko wskazuje na to, że dalsza presja popytowa może zostać podtrzymana i rynek wygeneruje podejście do zakresu 5,05 PLN podczas kolejnych sesji. Szansa na to jest bardzo duża i dopiero w tych okolicach oczekiwać można będzie jakiegoś wyraźniejszego wyhamowania ceny wraz z potencjalną korektą rynku.

Wcześniejsze szukanie zejścia może być zatem obarczone nieco większym ryzykiem, dlatego warto będzie podczas kolejnych godzin obserwować w jaki sposób para GBP/PLN, czyli funt szterling wobec polskiego złotego będzie się zachowywać.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 16.10.2020
Kurs funta GBPPLN H4 16.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here