Naga Markets

Kurs funta szterlinga powyżej 5,02 PLN. Para GBP/PLN coraz bliżej kolejnego celuKurs funta szterlinga wobec polskiego złotego dociera do bliskich okolic ważnego oporu. Jak wczorajsza analiza mówiła – szansa na podejście pod strefę 5,04 PLN jest bardzo możliwe, tak rynek GBP/PLN faktycznie zbiera się do ataku tego zakresu. Obecnie szterling oscyluje powyżej zakresu 5,02 PLN co i tak jest już dostatecznie wysokim poziomem – a wszystko jest jeszcze przed parą. Spójrzmy zatem podczas piątkowej sesji na parę z funtem szterlingiem i polskim złotym z perspektywy interwału czasowego H4.

  • Funt szterling wobec polskiego złotego nadal atakuje górne ograniczenia
  • Para walutowa GBP/PLN miała szansę wyjść ponad 5,04 PLN i realizuje założenia
  • Obecnie rynek przekroczył już zakres 5,02 PLN i dalsze wzrosty są możliwe
  • Kolejnym zakresem oporu jest dopiero poziom 5,05 PLN dla funta

Kurs funta szterlinga zbliża się do zakresu docelowego – para GBP/PLN na wykresie H4

Notowania pary GBP/PLN pokazują równie silną presję jak reszta głównych walut wobec polskiego złotego. W przypadku funta jednak szansa na przełamanie zakresu 5,00 PLN podczas ostatnich sesji była relatywnie duża a obecnie już widać, że plan ten jest realizowany. W tym momencie para GBP/PLN oscyluje już w zakresie 5,02 PLN a wszystko wskazuje na to, że dalsza presja popytowa może zostać podtrzymana i rynek wygeneruje podejście do zakresu 5,05 PLN podczas kolejnych sesji. Szansa na to jest bardzo duża i dopiero w tych okolicach oczekiwać można będzie jakiegoś wyraźniejszego wyhamowania ceny wraz z potencjalną korektą rynku.Wcześniejsze szukanie zejścia może być zatem obarczone nieco większym ryzykiem, dlatego warto będzie podczas kolejnych godzin obserwować w jaki sposób para GBP/PLN, czyli funt szterling wobec polskiego złotego będzie się zachowywać.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 16.10.2020
Kurs funta GBPPLN H4 16.10.2020Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here