Kurs funta szterlinga powraca powyżej 4,89 PLN. GBP/PLN nie daje za wygraną - ponowna szansa na 4,93 PLNKurs funta szterlinga podczas piątkowej sesji pokazuje silny ruch, który ponownie wznosi wykres powyżej zakresu ceny uśrednionej. Oznacza to dla pary GBP/PLN, że ta może ponownie próbować atakować poziomy opisywane we wcześniejszych analizach pary walutowej – w tym zakresu 4,93 PLN. Tak szybki powrót do ruchu wzrostowego może na dłużej wznieść parę z funtem szterlingiem, spójrzmy zatem na wykres GBP/PLN z perspektywy interwału czasowego H4.


Kurs funta szterlinga przebija ponownie zakres ceny uśrednionej – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga ponownie budzi się do wzrostów
  • Para walutowa GBP/PLN pokazuje powrót powyżej zakresu 4,89 PLN
  • Obecnie targetem może być wyczekiwane 4,93 PLN
  • Do tego jednak para musi utrzymać zakres ceny uśrednionej

Piątkowa sesja handlowa rozpoczyna się dla kursu funta szterlinga dla polskiego złotego ponownym wzrostem. Jeszcze podczas wczorajszej sesji niewiele można było powiedzieć, jeśli chodzi o szanse na dalszy wzrost, jednak dane, które dla Wielkiej Brytanii zostały udostępnione – o czym przypominaliśmy podczas porannej odprawy – wsparły krajową walutę. Obecnie jak widać po wykresie H4 pary GBP/PLN, znajdujemy się ponownie powyżej zakresu 4,89 PLN co pozytywnie świadczy o możliwości dalszych wzrostów.

Aktualnie, jeśli ponownie zakres ceny uśrednionej nie zostanie wyłamany – szanse na wzrosty dalsze są bardzo duże. Zdaje się, że w końcu zakres 4,93 PLN będzie mógł być przetestowany podczas kolejnych sesji handlowych. Warto zatem przyglądać się obecnej sytuacji – ponieważ niewielka korekta może dać dalsze sygnały zakupowe na funcie szterlingu. Warto również pamiętać, że na rynek funta szterlinga na dziś, po godzinie 09:30 również zaplanowane są istotne dane, które mogą mieć wpływ na rynek.

wykres Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 07.08.2020
Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 07.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here