Kurs funta szterlinga powraca do zakresu 5,04 PLN. GBP/PLN może pozostać w konsolidacji na jakiś czasWtorkowa sesja handlowa rozpoczyna się dla kursu funta szterlinga wobec polskiego złotego podejściem ponownie do zakresu 5,04 PLN. Oznacza to, że rynek podczas wczorajszych notowań wybronił dolne ograniczenie i podbił ponownie do środka ruchu konsolidacyjnego. Zdaje się, że w tym momencie podobnie jak w przypadku większości par z polskim złotym po prawej stronie – oczekiwać trzeba na wyłamanie co ważniejszych stref aby określać dalszy ruch tendencyjny. Póki co jednak handel od wsparcia do oporu zdaje się być zasadny.

  • Brytyjska waluta podczas wtorkowej sesji wraca do środka niedawnego ruchu
  • Para walutowa GBP/PLN zdaje się zamykać póki co w ruchu 7-groszowym
  • Obecnie górne ograniczenie nadal przypada na zakres 5,09 PLN
  • Dolnym ograniczeniem jest wsparcie cenowe na poziomie 4,99 PLN

Funt szterling wobec złotego nadal walczy o utrzymanie wzrostów – para GBP/PLN na wykresie H4

Rynek funta szterling wobec złotego walczy nadal o utrzymanie się powyżej zakresu wsparcia cenowego – zakresu 4,99 PLN. Choć przez chwile faktycznie rynek wskazywał na możliwość powrotu poniżej tego zakresu – wskazywane było podczas wczorajszej sesji, aby uważać z jednoznaczną oceną, póki rynek nie wyklaruje sytuacji w pełni. W tym momencie oscylowanie na zakresie 5,04 PLN pokazuje, że jeśli rynek funta szterlinga wykona korektę ostatniego podejścia – możliwe będzie wyszukiwanie dalszych sygnałów wzrostowych.

Jeśli takowe nadal będą się pojawiać, rynek ma szansę na wygenerowanie ruchu wzrostowego nawet do zakresu 5,09 PLN, które to nadal oczekuje na test. Warto zatem podczas kolejnych godzin sesji na funcie szterlingu po korekcie szukać odpowiedniego momentu na ewentualność dołączenia do ruchu wzrostowego. Średnia nadal wspiera układ wzrostowy na parze GBP/PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 27.10.2020
Kurs funta GBPPLN H4 27.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here