Kurs funta szterlinga ponownie cofają. GBP/PLN notowane po 5,02 PLNKurs funta szterlinga wobec polskiego złotego rozpoczynają swoje ruchy od widocznego spadku, cofania do zakresu 5,02 PLN. Chociaż para walutowa GBP/PLN jeszcze podczas ostatniej sesji dzielnie walczyła o wyłamanie zakresu średniej kroczącej – to jak dziś już widać walka ta była nierówna. Przegrana walka funta szterlinga na chwilę obecną oznacza mniej więcej tyle, że rynek ma szanse na cofnięcie do zakresu najbliższego wsparcia cenowego i ponowne zbieranie siły. Zerknijmy zatem na wykres czterogodzinny pary walutowej GBP/PLN, czyli funta szterlinga wobec złotego.

  • Kurs funta szterlinga na razie odpuszcza walkę o podejście pod wyższe zakresu
  • Para walutowa GBP/PLN dzielnie jednak walczyła na zakresie oporu i średniej
  • W tym momencie przegrana walka może oznaczać ponowne zejście do wsparcia
  • Tam z kolei rynek funta szterlinga może zbierać ponownie siły na wybicie

Rynek funta szterlinga póki co odpuszcza wzrosty – para GBP/PLN na wykresie H4

W tym momencie rozpoczyna się powoli czwartkowa sesja handlowa na parze walutowej funta szterlinga wobec polskiego złotego. Jak widać po wykresie załączonym poniżej – wykresie H4, rynek GBP/PLN zdecydowanie mocno walczył o utrzymanie się na wyższych zakresach oraz – możliwość ataku też poziomu przekraczającego średnią kroczącą. Jednak walka ta została przez funta przegrana a obecnie para GBP/PLN generuje spadek do zakresu 5,02 PLN i może to cofnięcie przerodzić się w test zakresu wsparcia. Nadal znajduje się ono na poziomie 5,00 PLN – 4,99 PLN.

Dlatego też podczas dalszych godzin sesji czwartkowej warto będzie zwrócić uwagę na to, w jaki sposób funt szterling będzie się dalej zachowywał. Jeśli zejście na wsparcie wystarczy, wówczas będzie można oczekiwać dalszego wzrostu – nawet do zakresu średniej.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 12.11.2020
Kurs funta GBPPLN H4 12.11.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here