Kurs funta szterlinga poniżej 5 PLN! Testowane poziomy z marca na parze GBP/PLNŚroda rozpoczyna się dla kursu funta szterlinga próbą wyhamowania dalszych spadków. Co prawda podczas wczorajszej analizy wskazywana była szansa na wygenerowanie podbicia – w ramach klasycznej korekty, jednak rynek szybko zanegował dołek, który miał być bazą dla takiego scenariusz handlowego. Teraz para GBP/PLN spada do poziomu 4,98 PLN, czyli zakresu poniżej kolejnego istotnego wsparcia intraday. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z funtem szterlingiem, aby ocenić możliwość dalszego zachowania się pary GBP/PLN.


Kurs funta szterlinga nadal się przecenia – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs brytyjskiej waluty nadal się osłabia – wybijając ważne poziomy wsparcia
  • Para GBP/PLN dociera do zakresu 4,98 PLN, pierwszy raz od dwóch miesięcy
  • Teraz oporem jest zakres pełnej ceny – czyli równych 5 PLN
  • Sekwencja spadkowa może jednak być podtrzymana

Podczas środowej sesji handlowej rynek próbuje wyhamować spadki, które nadal widoczne są na wykresie H1/H4. Teraz obniżenie się kursu funta szterlinga może przejść do normy, kiedy to rynek po miesiącach wzrostów w końcu wykonuje stosowną korektę. Podczas wczorajszej jednak sesji szansa na odreagowanie rynku brytyjskiej waluty była relatywnie silna – jednak warunkiem takiego handlu było utrzymanie wsparcia – na poziomie pełnych 5 PLN. Ten jednak został przełamany, czego późniejszym rezultatem było zejście do obecnej strefy 4,98 PLN.

Obecnie rynek może i powinien przetestować zakres pełnej ceny jako potwierdzenie tego, czy strona podażowa nadal utrzymywać się będzie na rynku. Jeśli odbędzie się klasyczny test – to znaczy rynek przetestuje zakres i wyhamuje dalsze wzrosty, wówczas sygnał spadkowy pojawi się z celem 4,95 – 4,92 PLN. Warto zatem obserwować obecną sytuację, ponieważ jeśli rynek nadal ma się przeceniać – będzie to dobra okazja do szukania dalszych sygnałów spadkowych.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 27.05.2020
Kurs funta GBPPLN H4 27.05.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here