Kurs funta szterlinga w stosunku do polskiego złotego podczas czwartkowej sesji ewidentnie testuję górne ograniczenia, którym jest to opór 4,99 PLN. Podczas ostatnich sesji rynek spadał do wsparcia jednak obóz byków jest w stanie jeszcze bronić wykresu na co wskazuje wykres 4 godzinowy pary GBP/PLN. Wszystko wskazuje na to, że para jest w idealnym wręcz miejscu do kontynuacji swoich wcześniej zainicjowanych spadków jednak to dopiero 9:00 wykaże czy faktycznie sentyment funta szterlinga nadal będzie spadkowy.

  • Funt szterling wobec polskiego złotego ponownie podchodzi do 4,99 PLN
  • Para walutowa GBP/PLN zdaje się reagować na zakres oporu
  • Zatem jest to dobre miejsce do obserwacji dalszych sygnałów na rynku
  • Istnieje szansa na rozpoczęcie kolejnej fali cofania wykresu funta szterlinga

Kurs funta szterlinga wobec złotego podbija ponownie do oporu – para GBP/PLN na wykresie H4

Czwartkowa sesja handlowa rozpoczyna się dla kursu funta szterlinga w stosunku do polskiego złotego akcentem raczej pozytywnym, jednak wszystko będzie do rozstrzygnięcia dopiero po wejściu rynku europejskiego. Para walutowa ma przed sobą bardzo ważne wyzwanie: z jednej strony rynek w dalszym ciągu znajduje się w sekwencji wzrostowej, z drugiej zaś istnieje dość spore ryzyko cofania się kursu funta szterlinga, który ponownie może testować nawet zakres 4,93 PLN podczas kolejnych godzin handlowych.

Konkretną odpowiedź zatem co do tego czy rynek będzie faktycznie miał szansę spadać otrzymamy dopiero w momencie, kiedy funt szterling wygeneruje odpowiednie sygnały. Jeżeli sygnał spadkowy zostanie wygenerowany, wówczas będzie mowa o możliwości przeceny 5 do nawet 6 gr testując lub nawet wybijając ostatnie widoczne na wykresie h4 dołki. z drugiej strony, jeżeli rynek nadal utrzymywać się będzie przy zakresie oporu będzie można sugerować się ostatnim podejściem które miało miejsce nawet do poziomu 5,07 PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 01.10.2020
Kurs funta GBPPLN H4 01.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here