Kurs funta szterlinga po 4,8655 PLN. GBP/PLN nadal broni wsparcia - szansa na 4,88 podczas wtorkowej sesjiKurs funta szterlinga pokazuje, że nadal może bronić wsparcia, nawet, jeśli pierwszy sygnały wskazują inaczej. Rynek co prawda nadal nie wykonuje większej zmienności co świadczy jeszcze o niepotwierdzonym ruchu, jednak GBP/PLN nadal ma szansę na osiągnięcie pobliskich oporów. Wtorkowa sesja handlowa zatem dla rynku brytyjskiej waluty wobec polskiego złotego może stać pod znakiem ewentualnego wzrostu. Czy GBP/PLN przekroczy dziś zakres 4,88 PLN? Spójrzmy na wykres H4 pary z funtem szterlingiem.


Kurs funta szterlinga nadal walczy o utrzymanie wsparcia – para GBP/PLN

  • Kurs funta szterlinga nadal broni się przed spadkami podczas kolejnej sesji handlowej
  • Para walutowa GBP/PLN pokazuje, że ma szanse na powrót powyżej zakresu 4,88 PLN
  • Wtorkowa sesja może zatem stać pod znakiem wzrostów – jeśli dane nie wpłyną negatywnie na funta
  • Przed rynkiem również zakres średniej kroczącej, czy zostanie wyłamana?

Rynek funta szterlinga od dłuższego czasu walczy o utrzymanie się na relatywnie jak dla niego zakresie – wobec polskiego złotego. W tym momencie, czyli podczas kolejnej sesji handlowej – wtorkowej – rynek pokazuje, że pomimo niewielkiego zejścia poniżej wsparcia wykres jest broniony. Obecnie powrót powyżej zakresu 4,85 PLN powoduje, że szansa na osiągnięcie podczas dzisiejszej sesji zakresu 4,88 PLN jest duża. Danych co prawda na rynek samego funta szterlinga nie ma zaplanowanych w kalendarzu makroekonomicznym na dziś, jednak nadal warto obserwować wypowiedzi polityków Zjednoczonego Królestwa.

Dlatego też na dalszej części wtorkowej sesji warto obserwować, czy nie zostanie wygenerowany sygnał dający dołączyć do takiego ruchu wzrostowego. Target określony na strefie 4,88 PLN jest zakresem względnym, rynek podczas szybkiego ruchu – jeśli taki się pojawi – może podejść i do zakresu 4,90 PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 18.08.2020
Kurs funta GBPPLN H4 18.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here