Kurs funta szterlinga po 4,86 PLN. Rynek GBP/PLN może znów podejść do 4,90 PLNNotowania brytyjskiego funta wobec polskiego złotego podczas poniedziałkowej sesji nie pokazują niczego nowego. Choć chciałoby się powiedzieć coś nowego w ramach analizy pary GBP/PLN, to niewiele w gruncie rzeczy można napisać. Obecnie rynek nadal broni wsparcia 4,85 – 4,86 PLN i wszystko wskazuje na to, że właśnie taki kontekst kolejnych sesji może wybrzmiewać w tym tygodniu handlowym. spójrzmy zatem na wykres H4 pary GBP/PLN, czyli funta szterlinga wobec polskiego złotego. 


Kurs funta szterlinga utrzymuje jeszcze lokalne wsparcia cenowe – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Brytyjska waluta nadal walczy o utrzymanie się w strefie 4,85 – 4,86 PLN
  • Para walutowa GBP/PLN może zatem ponownie zbliżyć się do lokalnych oporów
  • Są nimi nadal strefa 4,90 PLN oraz nieco wyższe poziomy testowane w ostatnich dniach
  • Rynek dopiero po wyłamaniu dolnego ograniczenia może dawać kolejne sygnały spadkowe

Nowy tydzień handlowy pokazać może w końcu jaki zamiar funt szterling nadal ma wobec polskiego złotego. Dlatego też – choć jeszcze wakacje trwają – można będzie przyglądać się parze walutowej GBP/PLN w kontekście opuszczenia obecnego impasu konsolidacyjnego i możliwie – pojawiania się w końcu jakiś nowych poziomów. Na razie widać, że rynek funta szterlinga – jak zostało to również opisane podczas ostatnich sesji – broni dolnych ograniczeń. To daje nadzieję, że górne ograniczenia z kolei zostaną w ciągu kolejnych sesji przetestowane – w tym zakres 4,90 PLN, który stanowi dość mocną barierę, której to dotychczas szterling nie był w stanie przełamać.

Dopiero wyłamanie tego poziomu da cele opisywane podczas poprzednich sesji – w tym i 4,93 PLN. Póki jednak rynek znajduje się poniżej 4,90 PLN odbywać się może dalsza walka o utrzymywanie strefy wsparcia.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 17.08.2020
Kurs funta GBPPLN H4 17.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here