Kurs funta szterlinga odbija! Para GBP/PLN przy zakresie 5 PLN, co dalej?Kurs funta szterlinga podczas wtorkowej sesji wobec polskiego złotego dociera do ważnej dla wykresu strefy. Mowa oczywiście o zakresie 5 PLN, które od kilku sesji już było zapowiadane oraz oczekiwane do przetestowania. W tym momencie para GBP/PLN testując zakres ma duże szanse na jego wybicie oraz podejście pod nieco wyższą strefę. Czy jednak para z funtem szterlingiem będzie na tyle silna, aby podejście mogło się odbyć? Spójrzmy na wykres H4 pary GBP/PLN.


Kurs funta szterlinga z szansą na przebicie zakresu 5 PLN – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga podchodzi pod lokalny opór cenowy
  • Jest nim pełny zakres 5 PLN, długo oczekiwana strefa
  • Para GBP/PLN ma szanse na przebicie poziomu oraz na wyższe strefy
  • Wcześniej jednak dobrze obserwować reakcję pary z funtem szterlingiem

Wtorkowa sesja dla rynku funta szterlinga rozpoczyna się pro-wzrostowo, kiedy to para GBP/PLN podchodzi testując zakres 5 PLN. Jest to ważna strefa z powodu zarówno strefy psychologicznej – pełen poziom, jak i technicznej – tutaj właśnie rynek po przebiciu zakresu przetestował go potwierdzając dalsze spadki. Dlatego też podczas kolejnej sesji oczekuje się dalszych reakcji przy poziomie, które dadzą wskazówkę na dalszy handel.

Jeśli podczas wtorkowej sesji osoby handlujące parę GBP/PLN zobaczą wyłamanie strefy 5 PLN oraz jej test od drugiej strony, oznaczać to będzie podkreślenie wymowy pro-wzrostowej oraz szansę na podejście pod zakres kolejnego oporu. W tym wypadku jest nią strefa 5,2 PLN – oznaczona na załączonym wykresie pary z funtem szterlingiem. W przypadku natomiast cofnięcia i braku sił na wybicie oporu – oznaczać to będzie, że para może powrócić do zakresu boxa, stworzonego podczas ostatnich sesji.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 09.06.2020
Kurs funta GBPPLN H4 09.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here