Kurs funta GBPPLN H4 18.09.2020Kurs funta szterlinga odbija od zakresu średniej kroczącej podczas wczorajszej sesji dając rynkowi szansę na zejście do zakresu wsparcia. W tym momencie, podczas wczesnych jeszcze bardzo godzin piątkowej sesji handlowej para walutowa GBP/PLN oscyluje w zakresie 4,86 PLN co oznacza testowanie ponowne zakresu wsparcia cenowego. Nie można powiedzieć jednak, aby było to coś nowego dla osób interesujących się parą walutową. Nadal funt szterling oscyluje dokładnie w tym samym zakresie – a dzisiejsza sesja może dać wskazówkę co do dalszego handlu. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z funtem.

  • Funt szterling wobec polskiego złotego cofa ponownie do wsparcia cenowego
  • Para walutowa GBP/PLN odbija od średniej kroczącej, nie wykazując dalszych tendencji wzrostowych
  • Zdaje się, że obecnie zakres 4,86 – 4,85 PLN zatrzyma parę na jakiś czas
  • Jeśli jednak zobaczymy wyhamowanie dalszych spadków – może nadarzyć się okazja

Brytyjski funt pokazuje powrót do wsparcia – para GBP/PLN na wykresie H4

Obecnie, podczas piątkowej sesji dla funta szterlinga liczyć się może tylko kwestia tego, jak zachowa się on na obecnym wsparciu cenowym. Para walutowa GBP/PLN spadając do zakresu 4,86 PLN – 4,85 PLN pokazuje, że nie jest jeszcze gotowa na dalsze wzrosty z jednej strony, z drugiej zaś można ten ruch potraktować jako korektę ostatnich, szybkich podejść. Jeśli zakres wsparcia, na którym obecnie para się znajduje będzie nadal utrzymywał wykres przed dalszymi spadkami, można będzie sądzić, że rynek będzie mógł wygenerować dalsze wzrosty podczas kolejnych sesji.

Warto jednak szukać będzie sygnałów pro-wzrostowych dopiero po ustabilizowaniu się kursu funta. Jeśli ten faktycznie wykona obronę zakresu potencjał wzrostu będzie znany – zakres 4,90 oraz 4,95 PLN czeka na przetestowanie.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 18.09.2020
Kurs funta GBPPLN H4 18.09.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here