Banknot oraz moneta brytyjskaKurs funta szterlinga w nowym tygodniu handlowym pozostaje jeszcze w starym zakresie konsolidacyjnym wobec polskiego złotego. Od poprzedniego tygodnia handlowego niewiele się zmieniło – prócz faktu, że para przetestowała zakres oporu jak było to oczekiwane podczas czwartkowej sesji. W tym momencie para GBPPLN oscyluje na poziomie 5,18 PLN i wszystko wskazuje na to, że dalsza szansa na utrzymanie konsolidacyjnej wymowy jest relatywnie duża. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary GBPPLN, aby ocenić dalsze szanse na ruch. 


Kurs funta szterlinga testuje opór H4/D1 – para GBPPLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga dociera do poziomu 5,18 PLN
  • Para GBPPLN nada pozostaje przy tym w konsolidacji
  • Wcześniej jednak testowany był po raz kolejny zakres oporu H4
  • W nowym tygodniu oczekuje się wyjścia z pasma konsolidacyjnego

Poniedziałkowa sesja póki co nic nowego nie przynosi dla kursu funta szterlinga w stosunku do polskiego złotego. W tym momencie notowania na 5,18 PLN i wcześniejszy test zakresu 5,24 PLN wskazują, że rynek ma szansę na ponowne osłabienie się – w ramach dalszej, klasycznej korekty. Jeśliby szacować najbliższe poziomy, do których para GBPPLN może dojść są to poziomy 5,15 PLN oraz 5,13 PLN. Mogłoby to dla pary oznaczać potencjał 3 do nawet 5 groszy przeceny, jednak nim rynek wykonałby taki ruch najpierw wyłamanie średniej kroczącej powinno został potwierdzone.

Obecnie zakres ten jest ledwie wyłamywany – a do samego potwierdzenia takiego ruchu spadkowego jeszcze wiele brakuje. Zdaje się, że para GBPPLN może przetestować najpierw oznaczone wsparcie z zakresu 5,1665 PLN oraz dopiero wykonać korektę do średniej testując ją. Przetestowana powinna zatem dać dalsze sygnały na sesję – w tym oczekiwane i zejście.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 04.05.2020
Kurs funta GBPPLN H4 04.05.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here