Kurs funta szterlinga niemal testuje 4,99 PLN. GBP/PLN obecnie w układzie korekcyjnymNotowania funta szterlinga w ciągu ostatnich dni chodzą dokładnie tak, jak zostało to zaplanowane, chociaż na finalny ruch wzrostowy można było trochę poczekać. W tym momencie jednak pisząc analizę dla pary GBP/PLN widać, że ruch wzrostowy do określonych targetów został już wygenerowany – a co za tym idzie, cel osiągnięty. Można zatem śmiał uznać, że kolejnym krokiem może być wygenerowanie ruchu korekcyjnego pary GBP/PLN – w tym i do zakresu 4,95 PLN. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z funtem szterlingiem


Kurs funta szterlinga wykonuje swoje zadanie – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Brytyjska waluta podczas środowej sesji cofa po wcześniejszym wzroście
  • Para GBP/PLN jednak osiąga bliskie okolice 4,99 PLN
  • Zdaje się, że układ korekcyjny będzie wskazany w obecnym ruchu
  • Wszystko skazuje na to, że po zejściu nadal można będzie oczekiwać utrzymania ruchu

Na wykresie H4 funta szterlinga wobec polskiego złotego nie można powiedzieć, aby wiele się zmieniło. Jednak sam ruch wzrostowy opisywany podczas poprzednich sesji miał miejsce wczoraj, co oznacza, że rynek ten wypełnił planowany scenariusz oraz dotarł finalnie do targetu. Obecne cofnięcie może być zatem traktowane w ramach klasycznej korekty ruchu wzrostowego, który może mieć swój finał w okolicach poziomu 4,95 PLN. Oznacza to, że rynek ma szansę w sumie na około 4 groszową korektę – po czym tez rynek ten ma szansę na wygenerowanie kolejnego ruchu wzrostowego. Jeśli schemat ten nazwać można będzie zbieraniem siły – celem dla funta szterlinga może być przełamanie oporu.

Jednak nim tak daleko rynek odjedzie – warto przyglądać się w jaki sposób układ korekcyjny będzie miał szansę testować niższe poziomy.

wykres Kurs funta GBPPLN H1 08.07.2020
Kurs funta GBPPLN H1 08.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here