Kurs funta szterlinga nadal wysoko. GBP/PLN utrzymuje się przy 4,99 PLNKurs brytyjskiej waluty w ostatnim czasie nie zaskakuje niczym nadzwyczajnym. Podczas wczorajszej sesji para GBP/PLN miała szansę na przetestowanie zakresu 5 PLN oraz wyjście na nieco wyższe terytorium i nadal ta tendencja jest podtrzymywana przez rynek. Zdaje się, że kolejne sesje będą stały pod znakiem umocnienia się funta szterlinga wobec polskiego złotego. Wszystko wskazuje na to, że do końca tygodnia szansa na test zakresu 5,03 jest relatywnie duża. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z funtem szterlingiem


Kurs funta szterlinga z dalszą presja na testy górnych ograniczeń – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga podczas środowej sesji dociera do zakresu 5 PLN
  • Szansa na utrzymanie się obecnej struktury wzrostowej pary GBP/PLN jest duża
  • Zdaje się, że celem dla wykresu nadal może pozostać strefa 5,03 PLN
  • Wszystko wskazuje na to, że do końca tygodnia poziom ten może być testowany

Środa dla funta szterlinga rozpoczyna się dalszym utrzymaniem sekwencji wzrostowej wobec polskiego złotego. Oznacza to, że rynek GBP/PLN wykonuje klasyczną korektę ostatnich spadków – a tym samym testuje siłę podaży w ważnych strefach. Obecnie miejsca, do których to para z funtem szterlingiem dotarła powinny być bazą dla dalszych spadków – i choć rynek ma jeszcze trochę miejsca rezerwy dla ustalenia czy została ta strefa wybita czy też nie – warto obserwować rynek w poszukiwaniu dalszych wskazówek do handlu.

Ostatnim bastionem utrzymywania się spadków jest zakres 5,03 PLN, który jest jednocześnie celem dla kolejnych sesji handlowych. Jeśli strefa ta zostanie utrzymana a rynek wygeneruje późniejszy powrót poniżej zakresu 5,00 PLN – będzie to oznaczać możliwość wygenerowania kolejnej fali wyprzedaży brytyjskiej waluty.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 10.06.2020
Kurs funta GBPPLN H4 10.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here