Kurs funta szterlinga nadal przy 5,01 PLN. GBP/PLN ma szansę na ruch wzrostowy Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas czwartkowej sesji widocznie wyhamowuje. Rynek GBP/PLN znajduje się obecnie na nieco niższej strefie – poziomu 5,01 PLN i wszystko wskazuje na to, że rynek ten nadal ma szansę na utrzymanie się jednak powyżej zakres równych 5 PLN. Jeśli zatem podczas dzisiejszej sesji nie będzie widocznego nastawienia spadkowego, czyli rynek nie będzie testował poziomów niższych niż równy zakres 5 PLN – wówczas można będzie oczekiwać od kolejnych sesji wzrostowego akcentu.

  • Kurs funta szterlinga wobec złotego ewidentnie utrzymuje się w zakresie 5 PLN
  • To oznacza dla pary walutowej GBP/PLN możliwość dalszego wzrostu
  • Choć oczekiwane było cofniecie się do zakresu 4,97 PLN – rynek może nie chcieć testować wsparcia
  • Wszystko jednak rozstrzygnie się w ciągu kolejnych dwóch sesji handlowych

Kurs funta szterlinga musi potwierdzić założenie wzrostowe w kolejnych godzinach

W tym momencie widać, że zarówno spadek jak i przełamanie średniej na razie odchodząc na tor boczny. Rynek funta szterlinga wobec polskiego złotego na razie jak widać – nie ma zamiaru testować niższych zakresów, co jednak nie oznacza, że pomniejsze testy i retesty średniej nie będą się pojawiać. Obecnie utrzymywanie się na relatywnie wysokich jeszcze poziomach może z kolei oznaczać, że rynek zamiast kierunku 4,97 PLN może obrać podczas kolejnych dni kierunek 5,04 – 5,05 PLN jak podczas niedawnego podejścia.

Warto zatem podczas kolejnych godzin czwartkowej sesji obserwować obecne rejony. Jeśli rynek nie będzie poddawał się presji podażowej – a to oznacza niewybijanie zakresu 4,99 PLN – wówczas można będzie liczyć na wzrost tych 4-5 groszy od obecnej ceny. Byłoby to zasadne z perspektywy obecnego układu par walutowej GBP/PLN oraz tego jak rynek się zachowuje.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 26.11.2020
Kurs funta GBPPLN H4 26.11.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here