Kurs funta szterlinga nadal przy 4,92 PLN. Para GBP/PLN popada w konsolidacjęKurs funta szterlinga podczas poniedziałkowej sesji nadal znajduje się w tym samym zakresie, chociaż wyraźnie waluta próbowała odbić w obecnym rejonie. Aktualnie para GBP/PLN oscyluje wokół poziomu 4,92 PLN i po wykresie czterogodzinnym widać, że na rynku panuje bardzo duże niezdecydowanie. Z jednej strony para pogłębia dołki (testując 4,89 PLN) z drugiej zaś rynek próbuje również podbijać tworząc lokalny opór na strefie 4,95 PLN. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z funtem szterlingiem, aby zdecydować co dalej.


Kurs funta szterlinga w konsolidacji – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga w nowym tygodniu handlowym dociera do 4,92 PLN
  • Para GBP/PLN konsoliduje się w zakresie 4,89 PLN – 4,96 PLN
  • Osoby handlujące na parze muszą uzbroić się w cierpliwość
  • Wszystko wskazuje na to, że rynek może pozostać w tym zakresie

Poniedziałkowa sesja nowego miesiąca – czerwca – rozpoczyna się dla rynku konsolidacyjne. Rynek funta szterlinga po wybiciu zakresu 5 PLN niewiele więcej wykonał, ponieważ nadal rynek pozostaje w boxie na kilka groszy i widocznie broni dolnych ograniczeń mimo wyraźnej sekwencji spadkowej. Dotychczas w związku z tym szanse na przetestowanie pełnej strefy ponownie były dość duże, obecnie jednak wszystko wskazuje na to, że rynek może pozostać w konsolidacji podczas kolejnych sesji. Póki zakres widoczny na załączonym wykresie nie zostanie wybity – niewiele na wykresie może się tak naprawdę dziać.

Sytuacja może powtórzyć się zatem z okresu przełomu kwiecień-maj, kiedy to rynek przez dwa miesiące konsolidował się w jednej strefie. Na razie co prawda za wcześnie jeszcze aby mówić o tak długim okresie kolejnego trendu bocznego, jednak warto obserwować wykres w poszukiwaniu handlu od dolnego do górnego ograniczenia póki sytuacja się nie zmieni.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 01.06.2020
Kurs funta GBPPLN H4 01.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here