Kurs funta szterlinga nadal przy 4,89 PLN. Czy GBP/PLN powróci do wzrostów?Kurs funta szterlinga pokazuje, że nadal potrafi utrzymać się na relatywnie wysokich poziomach, mimo serii dość sporych przecen podczas ostatnich tygodni handlowych. W tym momencie pisząc dla pary GBP/PLN analizę, wydaje się, że dalsze wzrosty są nadal możliwe, co podkreśla utrzymywanie się wykresu powyżej wsparcia 4,86 PLN. Jeśli rynek ma faktycznie podczas kolejnych sesji nadal wzrastać, czy inwestorzy obserwujący ten rynek będą mogli oczekiwać testu 4,93 PLN? Spójrzmy na wykres H4 pary z funtem szterlingiem oraz polskim złotym.


Kurs funta szterlinga nadal walczy o utrzymanie w strefie – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Brytyjski funt znajduje się nadal w zakresie 4,89 PLN
  • Rynek pary GBP/PLN ma szansę na wygenerowanie kolejnego wzrostu z obecnych poziomów
  • Ważnym dla pary wsparciem, jest nadal zakres 4,86 PLN – wspominany podczas ostatnich sesji
  • GBP/PLN może podczas kolejnych godzin wygenerować odpowiedni sygnał

Wtorkowa sesja handlowa rozpoczyna się dla kursu funta szterlinga wobec polskiego złotego dalszym oscylowaniem w zakresie lokalnego oporu, jakim nadal jest poziom 4,89 – 4,90 PLN. Zdaje się, że o dalszych wzrostach będzie można mówić dopiero, kiedy rynek przełamie górne ograniczenie – otwierając sobie tym samym drogę do dalszych wzrostów. Celem dla brytyjskiego funta zakładając, że rynek nadal będzie znajdował się w sentymencie wzrostowym będą poziomy 4,93 PLN wyczekiwane już od dłuższego czasu oraz kolejno 4,95 PLN oraz możliwie i 4,72 PLN. Są to kolejne cele w przypadku wygenerowania dalszego ruchu wzrostowego.

W przeciwnym razie, jeśli rynek nie wybroni ponownie swojego wsparcia na zakresie 4,86 PLN – rynek skazany będzie na dalszą konsolidację oraz ruchy po 3-4 groszę w górę oraz w dół testując jedynie górne i dolne ograniczenia. Warto przyglądać się zatem podczas kolejnych sesji parze.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 11.08.2020
Kurs funta GBPPLN H4 11.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here